. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Logický analyzátor LOG Storm
20. března 2012 - 9:25 | Pandatron | Logický analyzátor LOG Storm | Komentářů: 0  

Logický analyzátor LOG Storm

LOG Storm a vysokorychlostní logický analyzátor a záznamník dat, určený pro analýzu a vývoj rychlých sběrnicových systémů. Samozřejmostí je pak podpora výpisu a dekódování jednotlivých přenášených bytů.

Na konferenci DesignWest, která v březnu proběhne v San Jose, bude představen nový vysokorychlostní logický analyzátor společnosti Byte Paradigm. LOG Storm má nabídnout vzorkování rychlostí až 100 MHz při 20 kanálech a uchování až 8 milionů vzorků v interní paměti, což má pomoci při řešení problémů s laděním a vývojem digitálních sběrnicových systémů.


Obr. 1: Logický analyzátor a datový záznamník LOG Storm

Základní vlastnosti:

  • Maximální vzorkovací frekvence 100 MHz při plné šíři pásma
  • 20 digitálních vstupů
  • Analýza a filtrace zaznamenávaných dat
  • Uložení zaznamenaných dat v PC
  • Volitelná velikost vyhrazeného místa na disku
  • Integrovaná rychlá paměť pro 8 milionů vzorků
  • Podpora interního a nebo externího zdroje hodinového signálu
  • Implementované funkce jako je regrouping / renaming a FAST data search
  • Rychlé rozhraní USB 2.0

Ve srovnání s jinými testovacími a ladicími nástroji, nabízí LOG Storm unikátní a bezprecedentní uživatelské rozhraní na PC s podporou celé řady embedded systémů.


Obr. 2: Přehled hlavních vlastností analyzátoru

Velká integrovaná vyrovnávací paměť i možnost přímého přenosu dat na hostitelský počítač umožňuje zachycení jak velmi rychlých a jednorázových dějů, tak i záznam pomalých dějů, trvajících například jednotky hodin. Ovšem díky přímému přenosu a záznamu dat v PC lze zajisti měření i poměrně rychlých dějů po velmi dlouhou dobu a tím odhalit například chyby, které se v aplikaci vyskytují pouze nepravidelně a vedou k poruše celé funkce.

Analyzátor a digitální záznamník LOG Storm podporuje dva typy spuštění a možnosti filtrace dat:


Obr. 3: Bohaté možnosti spouštění a filtrace dat v reálném čase

Stejně tak bohaté možnosti konfigurace umožňují obvody spouštění (triggeru). Kromě nastavení spouštěcí události však LOG Storm nabízí i možnost nastavení délky zaznamenávaných dat. Zařízení tak po proběhnutí události START začne snímat a to buď nastavenou dobu, nebo počet vzorků. Poté záznam ukončí a čeká na další spouštěcí podmínku.

Samozřejmě stejně tak lze konfigurovat i událost pro ukončení záznamu. Kromě časové a vzorkové podmínky je k dispozici možnost opět kompletního nastavení pro splnění podmínky STOP a množství dat, které budou zaznamenány i po této události.


Obr. 4: LOG Storm Studio software

Součástí analyzátoru je rovněž podporovaný software LOG Storm Studio, určený pro platformu Windows (XP/7) (32 bit / 64 bit). Kromě GUI je zájemcům zdarma k dispozici také C/C++ API a GTK Wave pro zobrazení průběhů. Díky nim je možné vytvářet další, uživatelsky definované aplikace a prostředí, což je výhodné především v případě automatizačních úloh a pokročilého zpracování dat.

Dostupnost a cena:
Analyzátory a datového záznamníky LOG Storm jsou již nyní dostupné například prostřednictvím eshopu Saelig Online Store a to v ceně necelých 1 600 USD/ks. Více informací o analyzátoru je dostupných na webových stránkách výrobce a ve dnech 26 – 29. března bude představeno na zmíněné konferenci DesignWest.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
LOG Storm High-Speed Digital Data Logger
Konference DesignWestGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Modul PWLAN-1
Konstrukce univerzálního webserveru s modulem SocketLAN.
Skladem od 1290 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007