. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Univerzální bezdrátový komunikační nástroj
23. března 2012 - 7:19 | Pandatron | Univerzální bezdrátový komunikační nástroj | Komentářů: 0  

Univerzální bezdrátový komunikační nástroj

Výrobce transceiverů, společnost Lime Microsystems spojila své síly se společností Altera a výsledkem úzké spolupráce je univerzální bezdrátový Toolkit.

Výrobce transceiverů, společnost Lime Microsystems spojila své síly se společností Altera a výsledkem úzké spolupráce je univerzální bezdrátový Toolkit, který vývojářům usnadňuje práci při vývoji komunikačních systémů a přenosových protokolů, prakticky libovolného typu, včetně flexibilních M2M systémů a tzv. White Space aplikací.


Obr. 1: Univerzální bezdrátový komunikační nástroj

Základem Toolkitu je konfigurovatelná deska vysílače Lime, která je úzce propojena s vývojovým kitem FPGA Altera. K tomu účelu se používá vysokorychlostní datové rozhraní HSMC (High Speed Mezzanine Connection), zajišťující velkou datovou propustnost a nízké přenosové latence. Kombinace desek Lime a Altera umožňuje snadný vývoj prakticky libovolné bezdrátové aplikace, určené jak pro spotřební elektroniku a širokopásmová zařízení, tak i pro základnové stanice, armádní či GNU Radiové systému.


Obr. 2: Vnitřní blokové schéma obvodů Lime LMS6002D

„Věříme, že náš produkt pomůže usnadnit vývoj nových bezdrátových sítí při nesrovnatelně nižší ceně a výrazně kratší době uvedení produktu na trh“, řekl nám ke spolupráci Ebrahim Bushehri, generální ředitel společnosti Lime a dodává „Jedná se o nejuniverzálnější vývojovou platforma pro současné i budoucí bezdrátové systémy a byly jsme potěšeni, že jsme se stali úzkým partnerem společnosti Altera a pomohli rozšířit možnosti jejich špičkových FPGA o bezdrátovou komunikaci.“

Lime LMS6002D je plně integrovaný, více-pásmový, multi-standardní jednočipový RF vysílač, určený pro 3GPP (WCDMA / HSPA a LTE), 3GPP2 (CDMA2000) a WiMAX aplikace. Snadnou konfigurací lze zajistit digitální zpracování až 16 uživatelsky volitelných, rádiových 28 MHz pásem. Kromě malých mobilních základnových stanic tak obvody nalezli své uplatnění i v řadě M2M aplikací či dokonce GNU rádií a aplikací na ISM pásmech.


Obr. 3: Vývojový kit Lime LMS6002D

Celý komunikační systém pak může být snadno a rychle implementován na portfoliu FPGA Altera s 28nm technologií, které jsou šité na míru řadě systémovým požadavkům. Mike Fitton, vývojář oblasti komunikačních jednotek společnosti Altera nyní, že FPGA obvody se dobře hodí k řešení většiny aplikací z oblasti bezdrátové komunikace, neboť mohou snadno nabídnout upgrade pro podporu nových norem, kmitočtových pásem apod. „Spojení Lime Universal Wireless Communications Toolkitu s naší rodinou 28nm FPGA návrhářům nabízí snadný a rychlý vývoj komunikačních systémů, plně optimalizovaných pro splnění jejich specifických požadavků.“

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

Lime Microsystems enables a Universal Wireless Communications Toolkit based on its flexible transceiver IC and Altera FPGAs
LMS6002D configurable broadband transceiver IC
Product brief LMS6002DGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
GPS-330R
Kompletní GPS přijímač se ziskovou anténou a komunikačním rozhraním USB.
od 1290 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007