. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Singapur se otevírá českým inovativním firmám
26. března 2012 - 8:00 | Pandatron | Singapur se otevírá českým inovativním firmám | Komentářů: 0  

Singapur se otevírá českým inovativním firmám

Agentura CzechInvest a partneři zahájili provoz CzechAcceleratoru 2011-2014 v Singapuru.

ICT, biotechnologie, life sciences. Firmy podnikající nejen v těchto oblastech mají nově šanci prorazit se svými produkty a službami v jihovýchodní Asii. Umožňuje jim to projekt agentury CzechInvest CzechAccelerator 2011-2014, jehož pobočku v Singapuru 22. března slavnostně otevřeli generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek, předseda představenstva společností Nafigate a.s. a NFG services a.s. Ladislav Mareš a Venky T Venkatesan, ředitel NUSNNI-NanoCore, NUS. NFG services a.s. jevůbec prvním účastníkem projektu v Singapuru.

„Projekt CzechAccelerator 2011-2014 představuje pro malé a střední technologické firmy jedinečnou šanci, jak nasbírat zkušenosti, získat kontakty a partnery v destinacích, kam se soustředí inovativní špičky z celého světa. Dostat se do takového centra, kterým je právě i Singapur, může být pro české firmy finančně neúnosné, a proto nabízíme prostřednictvím projektu CzechAccelerator 2011-2014 finanční podporu a pomoc před odjezdem i v průběhu pobytu,“říká ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.

„Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky a agentura CzechInvest prostřednictvím projektu CzechAccelerator 2011-2014 mimo jiné podporují mezinárodní transfer technologií. Toho mohou firmy využít v Singapuru, kde plyne značná část investic právě do vědy a výzkumu a je zde veliká koncentrace patentů a licencí,“ vysvětluje sekčníředitel sekce EU, výzkumu a vývoje Ministerstva průmyslu a obchodu ČR Petr Očko.

„CzechAccelerator 2011-2014 nejen, že otevírá dveře českým firmám do Asie, a společnost NFG services a.s. je toho prvním příkladem, ale zároveň startuje i další možnosti spolupráce, a to například vstup singapurských investorů do České republiky a rozvoj další vědecko-výzkumné spolupráce,“ upozorňuje generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek.

Podle Miroslava Křížka byl Singapur při rozhodování, kam CzechAccelerator 2011-2014 rozšířit, jednoznačnou volbou. Nejen, že to je znalostní ekonomika, která produkuje výrobky a služby s vysokou přidanou hodnotou, je zdetaké rozvinutý systém podpory start-up společností a jedná se o jedno z nejvýznamnějších finančních center světa a pomyslnou vstupní bránu do celé jihovýchodní Asie. Partnerem CzechInvestu a poskytovatelem jednotlivých služeb v Singapuru je Businessaccelerator Expara IDM Ventures Pte. Ltd. (EIDMV), kde budou mít firmy rovněž zázemí.

„Je pro nás ctí, že můžeme hostit program CzechAccelerator 2011-2014 v Singapuru. Díky našemu partnerství můžeme pomoct slibným českým firmám proniknout do místního ekosystému a umožnit jim vstup do jihovýchodní Asie. Z přílivu technologií a podnikatelů z České republiky bude mít na druhou stranu velký prospěch Singapur. Pro Exparu je rovněž poctou, že může pomáhat při budování mostu mezi oběma zeměmi v oblasti podnikání a inovací,“ říká Douglas Abrams, zakladatel a generální ředitel Expara IDM Ventures.

Jako první ze dvou účastníků, kteří byli vybráni pro pobyt v Singapuru v rámci II. výzvy projektu, do accelerátoru dorazila společnost NFG services a.s. V souvislosti s jeho otevřením uvedla na trh globální verzi portálu Nafigate.com a podepsala memorandum o spolupráci na konkrétních projektech s Národní singapurskou univerzitou (National University of Singapore – NUS).

„Tato spolupráce, při které se využijí zkušenosti našeho týmu, nejen že pomůže vyvíjet výrobky naplňující představy o průmyslu budoucnosti, ale rovněž podpoří podnikání jako takové,“ uvádí prof. Venky T Venkatesan, výkonný ředitel, NUSNNI-NanoCore, NUS.

„Asijský trh je pro nás klíčový, je to trh budoucnosti – jak z hlediska vědy a výzkumu, tak z hlediska konečné spotřeby. Navíc navazujeme na dlouholeté aktivity zavádění Nanospidera na asijské trhy,“ říká předseda představenstva společností Nafigate a.s. a NFG services a.s. Ladislav Mareš. „Singapurem asijská expanze českého portálu Nafigate.com pouze začíná. Singapur je pro nás vstupní bránou a základnou. Ve druhé polovině roku plánujeme zprovoznění japonské verze portálu a do konce roku bychom chtěli začít s čínskou verzí,“ upřesňuje Ladislav Mareš.

Účast NFG services a.s. v programu CzechAccelerator 2011-2014 v Singapuru, spojená s podpisem konkrétních projektů, je pro společnost Nafigate a.s. prvním krokem ke vzniku konkurenceschopných globálních inovací. V průběhu několika měsíců očekává pokračování spolupráce a připravuje další navazující projekty v oblasti výzkumu a vývoje. Nafigate chce v počáteční fázi investovat do svého rozvoje 1 -2 miliony singapurských dolarů (cca 15 – 30 milionů korun).

Druhou českou firmou, která do Singapuru v rámci projektu CzechAccelerator 2011 -2014 odcestuje, je společnost System4u s.r.o, která se specializuje na mobilní řešení pro firemní zákazníky. Projekt CzechAccelerator 2011-2014 je financovaný z programu Poradenství, který je součástí Operačního programu Podnikání a inovace. Více informací najdete na: www.czechaccelerator.cz.

Odkazy & Download:
Domovská stránka CzechInvestu
Singapur se otevírá českým inovativním firmám
Česká firma Nafigate spolupracuje s přední vědeckou institucí NUS ze Singapuru na vývoji multifunkčních nanovlákenGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M10 QUECTEL
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul M10 firmy QUECTEL, GPRS Class 12, TCP/IP
Termín nepotvrzen od 395 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007