. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Ambiq představuje nano-ampérové RTC
27. března 2012 - 7:36 | Pandatron | Ambiq představuje nano-ampérové RTC   verze pro tisk

Ambiq představuje nano-ampérové RTC

Společnost Ambiq Micro Inc. (Westlake Hills, Texas) představuje nové řady obvodů reálného času (RTC). Obvody AM08XX a AM18XX jsou dnes podle výrobce světovou špičkou s bezkonkurenčně nejnižší spotřebou v oboru. Podle zveřejněných informací se totiž vlastní proud obvodů v aktivním stavu pohybuje v rozmezí mezi pouhými 15 a 55 nA!

Primárním cílem obvodů jsou samozřejmě aplikace, kde je kladen vysoký důraz na celkovou spotřebu systému, jako je zálohování reálného času či aplikace bezdrátových snímačů, čipových karet a etiket, nebo typických aplikací měřicích spotřebu energie, dataloggery či mobilní telefony.

Rodina obvodů RTC AM08XX je počtem svých zástupců poměrně rozsáhlá a má za cíl nahradit stávající produkty, náročnější na výkon RTC . Výhodou je, že obvody rodiny AM08XX jsou rozměrově i pinově kompatibilní s řadou jiných RTC na trhu a jsou dostupné v provedeních SOIC-8 a QFN-16 se sériovou linkou typu I2C a SPI a až 256 B integrované zálohované paměti SRAM. Naproti tomu obvody rodiny AM18XX sice svými funkcemi vycházejí z rodiny obvodů AM08XX, ale navíc na svém čipu integrují prvky řízení spotřeby a funkce, které přímo na systémové úrovni umožňují dosáhnout i výrazné úspory energie.

Pro zájemce je již nyní připraven vývojový a hodnotící kit AM18XX-EVK, který na DPS poskytuje přístup ke všem vstupních a výstupních signálům RTC a přes USB port umožňuje snadné propojení s počítačem.

Bohužel se nám zatím od společnosti Ambiq nepodařilo získat ani cenu za uvedené obvody nebo vývojový kit, ani termín, v jakém jsou schopni nabídnout obvody na trh.

Více informací na: http://www.ambiqmicro.comGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Úterý, 27. června 2017, 26. pracovní týden
EUR = 26,270   USD = 23,290
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007