. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Wi-Fi a 32-bitové mikrokontroléry
8. dubna 2013 - 8:00 | Pandatron | Wi-Fi a 32-bitové mikrokontroléry | Komentářů: 0  

Wi-Fi a 32-bitové mikrokontroléry

Microchip Technology Inc., přední producent mikrokontrolérů, analogových a Flash-IP řešení, představil jednoduchou vývojovou desku - Wi-Fi® Comm Demo Board.

Microchip Technology Inc., přední producent mikrokontrolérů, analogových a Flash-IP řešení, představil jednoduchou vývojovou desku - Wi-Fi® Comm Demo Board, kombinující nejlepší 32-bitový mikrokontrolér ve své třídě z řady obvodů Microchip PIC32 s nízkopříkonový certifikovaný IEEE 802.11 Wi-Fi modulem řady MRF24WB0MA. Zájemcům je rovněž k dispozici kompletní TCP/IP stack, který je již nyní zdarma ke stažení na adrese http://www.microchip.com/get/A3VP . Kompaktní a cenově přijatelná sada demonstrační desky umožňuje snadnou integraci libovolných embedded návrhů a zhodnocení Wi-Fi technologie a 32-bitového výkonu, při minimálním vynaloženém úsilí.


Obr. 1: Wi-Fi a 32-bitové mikrokontroléry od Microchipu

Desku Wi-Fi® Comm Demo Board, i další podobné nástroje, je tento týden (26 - 29.3) možné vidět přímo ve stánku společnosti Microchip na Embedded Systems Conference San Jose.


Obr. 2: Microchip Wi-Fi Comm Demo Board (DV102411)

Bezplatný komerční Microchip TCP/IP stack nabízí všechny klíčové vrstvy, potřebné pro vytvoření kompletního Wi-Fi připojení.Mimo jiné tak obsahuje podporu pro HTML , DHCP , DNS , IPv4/v6, SSL a řadu dalších. V kombinaci s nízkopříkonový Wi-Fi modulem a MCU z řady PIC32, přináší plně optimalizované řešení embedded systému.


Obr. 3: Microchip TCP/IP stack

Všudypřítomná infrastruktura sítě Wi-Fi umožňuje neustálý růst nejrůznějších embedded „internetových aplikací“ v rostoucí řadě systémů, jako jsou například termostaty, mařicí systémy, čerpadla, bezpečnostní systémy či senzorové aplikace. S tímto požadavkem ruku v ruce roste poptávka po systému připojení bez nutnosti instalace kabelů a to i pro celou řadu stávajících systémů. Kombinace Microchip Wi-Fi modulů a otevřeného TCP/IP stacku pomáhá v řešení konektivity pro řízení a komunikaci embedded aplikací přes Internet, zatímco rodina 32-bitových MCU řady PIC32 poskytuje vysoký výkon a funkce, které mohou zároveň komunikovat i vykonávat velké množství dalších funkcí. Mezi ty nejčastější patří například zvukový vstup/výstup, řízení grafického displeje s dotykovou vrstvou a obecně široká škála systémových a kontrolních operací.


Obr. 4: Schéma zapojení Wi-Fi Comm Demo Board

„Uvedená vývojová deska usnadňuje vývoj a integraci Wi-Fi konektivity s výkonným, 32-bitovým MCU v jediném kompaktním a cenově přijatelném řešení,“ řekl Steve Caldwell, ředitel divize bezdrátových aplikací společnosti Microchip. „Náš bezplatný, ovšem plně funkční, TCP/IP stack a skutečnost, že naše Wi-Fi moduly jsou certifikované hned několika mezinárodními komunikačními agenturami vede ke zkrácení vývoje a zrychlení uvedení výrobku n trh.“

Dostupnost a cena:
Microchip Wi-Fi Comm Demo Board (DV102411) je již dnes k dispozici a to v ceně 49 dolarů na adrese http://www.microchip.com/get/T66H. Zmíněný kompletní TCP/IP stack je možné stáhnout z webové stránky http://www.microchip.com/get/A3VP.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Microchip
microchipDIRECT
Přehled distributorů

Wi-Fi Comm Demo Board
Microchip Combines Wi-Fi® Module and 32-bit PIC32 Microcontroller in Cost-Effective New Demo Board
DV102411 - WiFi Comm Demo Board
TCP/IP Stack for PIC18, PIC24, dsPIC & PIC32
Embedded Systems ConferenceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Anténa GPS 2J431 - SMA
Aktivní GPS anténa 2J431 s SMA konektorem
Skladem od 223 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007