. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Sunny Home Manager od společnosti SMA
2. dubna 2012 - 7:33 | Pandatron | Sunny Home Manager od společnosti SMA | Komentářů: 0  

Sunny Home Manager od společnosti SMA

Pro další rozvoj fotovoltaiky je důležité, aby bylo zajištěno nejen bezpečné připojení energie vyrobené ze slunce do rozvodné sítě, ale i její maximální využití přímo v místě výroby.

Pro další rozvoj fotovoltaiky je důležité, aby bylo zajištěno nejen bezpečné připojení energie vyrobené ze slunce do rozvodné sítě, ale i její maximální využití přímo v místě výroby. Společnost SMA proto přináší řešení v podobě přístroje Sunny Home Manager, jež zajišťuje komplexní a inteligentní řízení spotřeby energie v domácnosti.

Sunny Home Manager si dokáže z internetu stahovat aktuální předpověď počasí pro danou lokalitu a díky tomu předpovídat intenzitu slunečního záření i výrobu energie z domovního FV systému. Kdo chce aktivně zvyšovat míru vlastní spotřeby solární energie, může si pořídit Sunny Home Manager i s kompatibilními rádiově spínanými zásuvkami, které jsou vybavené funkcí pro sledování činnosti elektrických spotřebičů. Sunny Home Manager s pomocí údajů získaných od těchto zásuvek analyzuje, zobrazuje, doporučuje a zajišťuje automatické řízení či zatížení všech takto monitorovaných spotřebičů. Pokud je to účelné – např. u automatické pračky nebo bojleru– může pak spínat tyto spotřebiče právě v době, kdy je to z hlediska optimálního hospodaření s elektrickou energií nejvýhodnější. Sunny Home Manager např. pomocí dálkově spínané zásuvky uvede do chodu ohřev vody v době maximální výroby energie ze střešní FV instalace…

Sunny Home Manager toho ale umí mnohem víc. V kombinaci se zálohovým systémem Sunny Backup dokáže solární energii ukládat a hospodařit s ní. Sleduje aktuální tarify i během dne a dokáže tak načasovat odběr energie ze sítě v dobách mimo špičku, což na jedné straně šetří náklady pro odběratele, a na straně druhé napomáhá rovnoměrnějšímu odběru energie ze sítě. Vezmeme-li v úvahu přínos Sunny Home Manageru v širším kontextu integrace FV energie do sítě, zjistíme, že optimalizací a efektivním řízením spotřeby této ekologicky vyrobené elektřiny z vlastní FV elektrárny dokonce rozvodné a distribuční síti ulehčuje a napomáhá její stabilitě: do sítě pouští pouze přebytky, které se v domácnosti neupotřebí. A naopak díky menšímu odběru energie ze sítě přináší domácnostem značné úspory.

SMA Central & Eastern Europe s.r.o. je dceřinou společností německé SMA Solar Technology AG. Na český a slovenský trh vstoupila v roce 2009 pod názvem SMA Czech Republic s.r.o., v roce 2011 se přejmenovala na SMA Central & Eastern Europe a zastřešuje nyní také bulharský, rumunský, maďarský a polský trh. Kromě obchodního zastoupení je pro zákazníky z regionu střední a východní Evropy k dispozici také tým spolupracovníků zajišťujících technické, marketingové, servisní a poradenské služby. Pro profesionály a zájemce o fotovoltaiku navíc SMA připravuje bezplatné kurzy Solar Academy. Podrobnou náplň seminářů, program a přihlašovací formulář lze najít na www.SMA-Czech.com/Solaracademy.

Společnost SMA Solar Technology AG (SMA/FWB: S92) je vedoucím světovým výrobcem fotovoltaických střídačů a předním dodavatelem transformátorů a tlumivek a v neposlední řadě také inovačních řešení pro napájení kolejových vozidel používaných v dopravě na krátké i dlouhé vzdálenosti. Skupina SMA dosáhla v roce 2010 obratu 1,9 miliardy eur. Společnost SMA má hlavní sídlo v Niestetalu u německého Kasselu a zastoupení v 19 zemích na čtyřech kontinentech. Celý koncern zaměstnává více než 5300 osob (včetně sezónních pracovníků).

Mnohokrát oceněná škála produktů zahrnuje fotovoltaické střídače pro střešní fotovoltaické systémy, velké fotovoltaické elektrárny i ostrovní systémy. Společnost SMA tak dokáže nabídnout optimální střídače pro fotovoltaické systémy všech velikostí a typů. Široké spektrum služeb je završeno celosvětovou servisní sítí. Vysoce flexibilní závody na výrobu fotovoltaických střídačů v Německu a v Severní Americe mají roční kapacitu přibližně 11,5 GW. Skupina SMA provozuje také výrobnu klíčových elektromagnetických komponent v Polsku. Od roku 2008 je společnost SMA zapsána na Frankfurtské burze cenných papírů a zařazena do indexu TecDAX. Společnost SMA byla v uplynulých letech opakovaně oceněna za své vynikající úspěchy v roli zaměstnavatele a v celoněmecké soutěži „Great Place to Work“ pro rok 2011 i 2012 obsadila první místo.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů
Sunny Home Manager od společnosti SMA: Inteligentní řízení elektrické energie pro domácnostiGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Nabíječka Li-ion/Li-pol akumulátorů - PUCHRG
Moduly PUCHRG – nabíječky Li-ion a Li-pol článků představují snadné řešení pro bezpečné a rychlé nabíjení Lithium-iontových a Lithium-polymerových akumulátorů.
Skladem od 180 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007