. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Perspektivy automatizace – zpráva o semináři
13. dubna 2012 - 5:15 | Pandatron | Perspektivy automatizace – zpráva o semináři | Komentářů: 0  

Perspektivy automatizace – zpráva o semináři

Jaké jsou perspektivy automatizace v České republice, v Evropě a ve světě? Jaké úkoly stojí před pracovníky výzkumu a vývoje v oboru automatizace a jaké trendy se prosazují v průmyslové praxi? A jak jsme na tom se vzděláváním v oboru?

Na tyto otázky hledali odpovědi účastníci semináře Perspektivy automatizace, který se konal 20. března 2012 v Brně jako součást doprovodného programu veletrhu Amper. Seminář moderoval prof. Petr Vavřín, emeritní rektor VUT v Brně a uznávaný odborník v oboru automatizace a řízení, který byl současně i odborným garantem akce.

Podle dotazníkového průzkumu účastníky semináře nejvíce zaujaly prakticky zaměřené příspěvky, které se týkaly Ethernetu v průmyslové praxi, systémů SCADA a MES, efektivní tvorby softwaru pro průmyslové projekty a uplatnění strojového vidění při kontrole výroby.

Příspěvek prof. Šebka z FEL ČVUT na téma Automatické řízení – nové trendy ve výzkumu a výuce upoutal zejména přítomné pedagogy, ale nejen je. Netradiční přístup ke studentům a snaha o co nejsilnější motivaci k vynikajícím studijním výsledkům, jak je prof. Šebek prezentoval, je nutné ocenit. Naproti tomu mnohé katedry a ústavy vysokých škol – katedra řídicí techniky, jejímž vedoucím je prof. Šebek, v tom v žádném případě není výjimkou – podle názorů manažerů z praxe i čerstvých absolventů vychovávají spíše teoretiky, kteří dokážou skvěle ovládat výpočetní a simulační programy, ale postrádají inženýrský cit a technické dovednosti, potřebné pro samostatnou a kreativní inženýrskou práci. Protože jde o téma, které si zasluhuje více pozornosti, a také proto, že vzdělávání pro automatizaci je jedním z nosných témat časopisu Automa pro tento rok, věnujeme mu samostatnou diskusi u kulatého stolu, k níž se bude moci prostřednictvím internetu připojit i široká odborná veřejnost. Informace budou zveřejněny na www.automa.cz.

Velkou pozornost vyvolal také příspěvek Floriana Güldnera z ARC Advisory Group na téma Automatizace a výroba – jak bude svět vypadat za deset let?. ARC Advisory Group je konzultantská a poradenská společnost, která není těm, kteří pravidelně sledují časopis Automa, neznámá. Soustřeďuje se především na podporu strategického plánování firem a benchmarking ve vybraných oborech. Přestože se některým posluchačům zdála přednáška Floriana Güldnera až příliš obecná, v počtu žádostí o stažení souboru s prezentací je na prvním místě.

Na webové stránce www.fccpublic.cz/konference jsou pod záložkou Perspektivy automatizace ke stažení prezentace jednotlivých řečníků. Současně je zde umístěn i webový odkaz na záznam rozhovoru s prof. Vavřínem o semináři a o tématech, která na něm byla probírána. Pořadatelé nebudou vydávat sborník, ale vybraní autoři byli požádáni o zpracování příspěvků do podoby článků, které budou postupně zveřejňovány v časopise Automa.

Na webové adrese http://www.odbornecasopisy.cz/index.php?id_document=45450 naleznete ke stažení prezentace jednotlivých přednášejících a rozhovor s prof. Petrem Vavřínem, odborným garantem a moderátorem akce.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PSDR - SDR přijímač, modul
Modul digitálního (SDR) přijímače pro krátkovlnná pásma s výměnným krystalem. Dodáván s krystalem pro pásmo 80m (3,5 MHz)
Skladem od 529 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007