. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Microchip přichází s MPLAB XC
17. dubna 2012 - 8:00 | Pandatron | Microchip přichází s MPLAB XC | Komentářů: 0  

Microchip přichází s MPLAB XC

MPLAB XC má přinést tři zbrusu nové kompilátory, určené pro 8-, 16- a 32-bitové mikrokontroléry a až o 35% rychlejší a menší zdrojový kód.

Microchip Technology Inc. představil zjednodušenou řadu kompilátorů jazyka C - MPLAB XC, které mají nabídnout vyšší rychlost a menší velikost výsledného kódu pro všech cca. 900 mikrokontrolérů (MCU) PIC a digitálních signálových kontrolérů dsPIC. Jednotlivé varianty překladače MPLAB XC8, XC16 a XC32 jsou přepracovány do jednodušší podoby pro vývoj 8, 16 a 32-bitových aplikací se třemi optimalizačními úrovněmi: Free, Standard a Pro, přičemž všechny tyto úrovně lze zdarma používat po dobu 60 dnů. Navíc MPLAB XC poskytuje rozšířenou podporu pro OS Linux, Mac OS a Windows, což vývojářům dává možnost využití právě té jejich platformy pro vývoj embedded aplikací.

Dalším důležitým kritériem dnešních aplikací je možnost opakovaného použití zdrojového kódu a jeho snadný převod na jiný (například výkonnější) mikrokontrolér, který nejlépe vyhovuje potřebám daného projektu. To je již dlouhou dobu zásadou společnosti Microchip a ani MPLAB XC neporušuje tradici a umožňuje snadný přenos zdrojového kódu z některého z již existujících překladačů. Celek pak uzavírá kompatibilní překladač a debugger/programátor, které fungují bezproblémově v rámci univerzálního, multiplatformního a open-source integrované vývojové prostředí MPLAB® X, což opět vede ke zkrácení doby vývoje a snížení dalších investic. Kompilátory MPLAB XC jsou rovněž kompatibilní i se starším vývojovým prostředím MPLAB IDE.

MPLAB XC - Zjednodušená linie kompilátorů jazyka C
„Jednoduchost, rychlost zpracování, velikost kódu, cena a multi- platformní podpora, to jsou jedny ze základních podmínek, požadovaných od všech vývojářů embedded systémů, akademiků i samotných bastlířů, kteří společně chtějí pracovat na profesionální úrovni a jsou nuceni pracovat stále rychleji a efektivněji,“ řekl nám k uvedení MPLAB XC Derek Carlson, viceprezident divize vývojových nástrojů společnosti Microchip. „Nová řada překladačů MPLAB XC splňuje všechny tyto potřeby a zároveň rozšiřuje špičkovou úroveň kompatibility a snadnou migraci, tedy právě to, co zákazníci společnosti Microchip očekávají.“

Je řada vývojářů, kterým stačí dostupnost bezplatného kompilátor jazyka C. Free edice kompilátorů společnosti Microchip je dostupná pro všechny tři řady 8-, 16- a 32-bitových mikrokontrolérů a MPLAB XC je tedy plně funkční, nabízí velké množství optimalizací a přitom nemá žádné licenční omezení ani pro komerční užití výsledného kódu. Pro ty, kteří si svůj kód chtějí otestovat na verzi PRO, kde propracované optimalizace umožňují dosažení až o 50% menšího kódu než Free edice, mají možnost bezplatně přejít na tuto verzi až na dobu 60 dnů. Po jejím uplynutí se kompilátor automaticky přepne zpět na bezplatnou verzi. Stejně jako Free edice, ani jiné verze a dostupné nástroje nemají žádná funkční omezení a nejsou zatížený žádným licenčním omezením pro komerční použití.

Ve snaze podporovat různé požadavky embedded vývojářů, nabízí nyní společnost Microchip také možnost zakoupit jedinou uživatelskou licenci pro celou řady MPLAB XC překladačů s podporou všech cca. 900 8-, 16- a 32-bitůvých mikrokontrolérů PIC a obvodů dsPIC. Organizacím s více vývojáři je určena možnost zakoupení plovoucí síťové licence, kde je kompilátor hostován přímo na intranetu této společnosti pro snadný přístup do všech svých návrhářů.

Dostupnost a cena:
Kompilátory MPLAB XC8 a MPLAB XC32 jsou již dnes k dispozici a kompilátor MPLAB XC16 by měl být dostupný v průběhu dubna. Dostupnost zlevněných verzí všech tří kompilátorů lze očekávat v průběhu května. Rovněž cena této nové řady XC byla snížena až o 60% a jednotlivé špičkové kompilátory jsou nyní dostupné v ceně 995 USD.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Microchip
microchipDIRECT
Přehled distributorů
MPLAB® XC CompilersGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB teploměr a vlhkoměr
Digitální USB teploměr a vlhkoměr s možností připojení externího čidla, funkcí termostatu se zasíláním e-mailu i přenosem dat na webový server.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007