. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
EEC One: snadný start v automatizaci
19. dubna 2012 - 8:00 | Pandatron | EEC One: snadný start v automatizaci | Komentářů: 0  

EEC One: snadný start v automatizaci

Odborníci se shodují: skutečný potenciál úspor při inženýrských pracích leží v jejich automatizaci a standardizaci. Nový EPLAN Engineering Center One vyplňuje mezeru mezi konvenčním a mechatronickým inženýrstvím.

Odborníci se shodují: skutečný potenciál úspor při inženýrských pracích leží v jejich automatizaci a standardizaci. Nový EPLAN Engineering Center One vyplňuje mezeru mezi konvenčním a mechatronickým inženýrstvím. Předem nastavená makra a soubory parametrů mohou být automaticky kombinovány do jednoho schématu prostřednictvím tabulkového procesoru MS Excel. Společnost EPLAN představí výsledky svého nového vývoje na letošním veletrhu Hannover Messe.


Obr. 1: Eplan Software & Service na veletrhu Hannover Messe Digital Factory: hala 7 / stánek D18

Přestěhování sekce Digital Factory do haly 7 není jediným překvapením letošního veletrhu Hannover Messe (Hannover, 23. až 27. dubna 2012). Společnost EPLAN chystá pro odborníky další překvapení: nový EPLAN Engineering Center One, zkráceně EEC One. Systém EEC One je rozhodujícím stavebním blokem strategie konzistentní automatizace inženýrských prací a pomáhá konstrukčním a vývojovým týmům prostřednictvím standardizace a automatizace jejich činností v každém kroku od zavedení softwaru CAE až po mechatronické inženýrství. Systém využívající MS Excel umožňuje automaticky generovat elektrická schémata a schémata tekutinových systémů.

Pevný základ
Uživatel může začít s automatizací inženýrské práce už v EPLAN Platform. V šablonách projektů v systému CAE mohou být vytvořeny a zabudovány reporty nebo makra pro subsystémy. EEC One přichází ke slovu, když se definují standardy pro soubory parametrů např. výstupů motorů nebo použitých svorkových terminálů. Individuálně navržené standardy platné v daném projektu mohou být kombinovány v prostředí MS Excel. Jejich výběr je ulehčován náhledy maker, které komfortně zobrazují jednotlivé varianty konstrukce. Vybraná makra mohou být integrována do tabulkového procesoru pomocí funkce drag and drop. Rozhodující výhoda pro praxi: makra začleněná do prostředí MS Excel automaticky obsahují všechny své volně programovatelné parametry. Navíc je možné v MS Excel vytvářet obsáhlé soubory pravidel – to umožňuje vyhnout se únavné práci při ručním zadávání parametrů. Vytvořené konstrukční zásady zaručují maximální transparentnost a vysokou kvalitu dokumentace. Elektrická i tekutinová schémata mohou být generována automaticky stisknutím jednoho tlačítka. Firmy mají z této automatizační strategie trojnásobný užitek: jednou vytvořené standardy mají vysokou kvalitu, centrálně uložené soubory konstrukčních pravidel chrání podnikové know-how a automatické vytváření dokumentace výrazně zkracuje dobu potřebnou pro vývoj projektu.

Mechatronické inženýrství
To, co je úspěšné v malém měřítku, funguje i ve velkém. Již existující postup standardizace datv systému CAE je implementován napříč technickými disciplínami. Prostřednictvím systému EPLAN Engineering Center, který je další úrovní konfigurace, jsou do procesu standardizace zahrnovány i parametry mechanické konstrukce a programy PLC. EEC generuje celou dokumentaci stisknutím jednoho tlačítka: tekutinová schémata a výkresy, výkresy mechanické konstrukce a kompletní programy pro PLC. To je efekt interdisciplinárního modulu, pomocí něhož lze stroje a zařízení sestavovat na funkčním principu. Výhody jsou jasné: všechna data jsou v systému uložena centrálně, všechny prvky vygenerované dokumentace jsou perfektně sladěny a konečně, navazující procesy projektu, jako např. dokumentované uvedení do provozu, vyžadují jen malé nebo vůbec žádné dodatečné změny.

Závěr
Nový EPLAN Engineering Center One vyplňuje velkou mezeru mezi konvenčním a mechatronickým inženýrstvím. Na základě jeho nové automatizační strategie asistuje firmám při každém kroku na cestě od zavedení softwaru CAE k mechatronickému inženýrství.

Společnost EPLAN Software & Service vyvíjí inženýrská řešení, která urychlují procesy spojené s vývojem, testováním a výrobou produktů. Mezioborové expertní systémy zajišťují maximální produktivitu a kontinuitu dat. EPLAN jako dodavatel řešení vyvíjí na zakázku koncepce PDM a PLM a poskytuje k nim komplexní služby, včetně přizpůsobení podle požadavků zákazníka, a školení. Faktory úspěchu jsou kompetentnost v inovacích, důsledná orientace na praxi a mezinárodní působnost.

EPLAN je dceřinou firmou společnosti Rittal International a spolu s ní součástí Friedhelm Loh Group s 11 500 zaměstnanci na celém světě. EPLAN reprezentuje kontinuitu a bezpečnost investic. Díky sedmi kancelářím v Německu a přítomnosti v padesáti zemích světa podporuje 25 000 zákazníků a 80 000 instalací. Motto společnosti 'Efficient Engineering' podtrhuje důraz na optimalizované, efektivní inženýrské procesy, které firmy podporují v jejich úsilí o dlouhodobou konkurenceschopnost.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
EPLAN Pro Panel Professional: Virtuální dispoziční řešení rozvaděčů v 3DGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB teploměr a vlhkoměr
Digitální USB teploměr a vlhkoměr s možností připojení externího čidla, funkcí termostatu se zasíláním e-mailu i přenosem dat na webový server.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007