. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nízkopříkonové 2,4 GHz vysílače pro průmyslové aplikace

Nízkopříkonové 2,4 GHz vysílače pro průmyslové aplikace

Společnost Atmel přichází na trh s novými obvody integrovaných transceiverů pro ISM pásmo 2,4 GHz. Obvody AT86RF233 se mohou pochlubit až od 60% nižší spotřebou, ve srovnání s jeho nejbližšími konkurenty.

Společnost Atmel přichází na trh s novými obvody integrovaných transceiverů pro ISM pásmo 2,4 GHz. Obvody AT86RF233 se mohou pochlubit až od 60% nižší spotřebou, ve srovnání s jeho nejbližšími konkurenty. Cílem je rozšířit spektrum průmyslových aplikací napájených z baterií, včetně měřicích zařízení, systémů monitorovacích a kontrolních prvků či obvodů pro skladování a konverzi energie.


Obr. 1: AT86RF233 - 2,4 GHz vysílač pro průmyslové aplikace společnosti Atmel

Základní vlastnosti:

  • Výkonný 2,4 GHz CMOS transceiver
  • Vstupní citlivost přijímače: -101 dBm
  • Konfigurovatelný výstupní výkon v rozsahu -17 až +4 dBm
  • Široký rozsah provozního napětí od 1,8 do 3,6V
  • Optimalizován pro malý počet vnějších součástek
  • Hardwarový MAC akcelerátor
  • Ideální pro IEEE® 802.15.4 ZigBee®, RF4CE, 6LoWPAN a jiné ISM aplikace
  • Rozsah provozních teplot od -40 do +85 °C
  • Dostupný v provedení QFN-32 s rozměry 5 x 5 x 0,9 mm

Velké spektrum aplikací a cílových zařízení z oblasti průmyslových systémů vyžaduje ivotnost napájecí baterie i po dobu několika let, bez jakékoliv údržby. Obvody AT86RF233 tyto požadavky splňují a přinášejí nízkou spotřebu energie při zachování vysokého výstupního výkonu. Vlastní spotřeba je při vysílání pouhých 14 mA a při příjmu nepřekračuje hodnotu 6 mA. Neméně zajímavá je však také spotřeba obvodu v klidovém režimu spánku, která se pohybuje kolem hodnoty pouhých 20 uA.


Obr. 2: Vnitřní blokové schéma obvodů AT86RF233

Pro kompletní řešení jsou vývojářům dále k dispozici vysoce výkonné mikrokontroléry řady Atmel AVR a Atmel ARM – dvě nejoblíbenější mikroprocesorové architektury na světě – vhodné pro řízení obvodu vysílače. Kombinací obvodu AT86RF233 a mikrokontrolérů řady AVR XMEGA lze dosáhnout nízké spotřeby energie, výrobní ceny a celkově optimálního řešení, které splňuje operativní požadavky aplikací, především provoz v režimu nízké spotřeby energie a zajištění rychlého výstupu v podobě krátkých aktivních cyklů.


Obr. 3: Stavový diagram základních provozních režimů

Vysoce integrované řešení v podobě obvodů AT86RF233 vyžaduje minimální počet externích součástek. Vývojáři tak mohou snížit nejen výrobní náklady konečných aplikací, ale rovněž mohou snížit celkové rozměry zařízení. Mezi integrované funkce patří především podpora širokého spektra antén, mající za cíl zvýšit kvalitu a spolehlivost přenosových kanálů, nebo integrovaná podpora šifrovaného zabezpečení AES.


Obr. 4: Aplikační schéma obvodů AT86RF233

Dostupnost a cena:
Obvody AT86RF233 jsou k dispozici v sadě REB233SMAD-EK, který zahrnuje dvě samostatné desky s řídicím mikrokontrolérem ATxmega256A3. Společnost Atmel dále poskytuje celou řadu softwarových aplikací a demonstračních příkladů, včetně BitCloud ZigBee stack PRO a certifikovaného řešení BitCloud pro vývoj a testování aplikací s technologií ZigBee a inteligentním řízením spotřeby energie například v systémech domácí automatizace.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

Transceivers AT86RF233
AT86RF233 Preliminary
802.15.4/ZigBee SoftwareGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232S - Převodník USB/RS232
Převodník USB / RS232 s obvody FTDI a plným sériovým portem RS232 Full.
Skladem od 395 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007