. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Modul pro vývoj automatizačních sítí
24. dubna 2012 - 8:00 | Pandatron | Modul pro vývoj automatizačních sítí | Komentářů: 0  

Modul pro vývoj automatizačních sítí

Společnosti ON Semiconductor společnost NXP Semiconductors, společně představili nový vývojový kit a kompletní referenční návrh automatizační sítě s krouceným párem vodičů (TP - Twisted Pair).

Společnosti ON Semiconductor, přední dodavatel výkonných a energeticky úsporných řešení a společnost NXP Semiconductors, společně představili nový vývojový kit a kompletní referenční návrh automatizační sítě s krouceným párem vodičů (TP - Twisted Pair). Vývojový kit, který bude dostupný v průběhu května, nyní prochází závěrečnou fází formální certifikace KNX.


Obr. 1: Blokový diagram modulu pro vývoj automatizačních sítí

„Vývojový kit s podporou datové sítě byl navržen speciálně pro podporu a zjednodušení vývojového procesu automatizace budov a vlastně celého konstrukčního procesu s ready-to-go a energeticky účinným KNX TP řešením pro aplikace, jako je osvětlení spínačů, řízení a regulace vytápění či klimatizace, žaluzií či například detekci obsazenosti,“ řekl Ryan Cameron, viceprezident průmyslových systémů společnosti ON Semiconductor. „Ve spolupráci se společností NXP jsme schopni společně nabídnout kompletní a maximálně efektivní napájecí řešení, které zákazníkům umožní snížit jak náklady na vývoj, tak i celkovou dobu pro uvedení aplikace s procesory rodiny Cortex-M na trh.“

„Vysoká úroveň stability a flexibility KNX řešení jejich použití přímo předurčuje jako ideální prvky pro inteligentní datové sítě pro automatizaci domácností a průmyslových budov. Tato vývojová deska pomůže vývojářům vytvořit cenově přijatelné návrhy systémů za velmi krátkou dobu, přičemž využívá procesory NXP Cortex-M0 s 32-bitovou architekturou a velmi nízkou spotřebou v aktivním stavu,“ řekl Jan Willem Vogel, senior ředitel marketingu pro energetický a automatizační segment společnosti NXP Semiconductors.

Základem vývojového kitu a referenčního návrhu jsou tedy nízkopříkonové obvody NXP z řady Cortex-M0 a transceiver rpo křížený pár NCN5120 společnosti ON Semiconductor, který bude teprve oficiálně uveden na trh.

První vývojové kity budou dostupné s mikrokontrolérem NXP LPC1227. Tyto obvody vycházejí z mikrokontrolérové řady LPC1100 a LPC1200 s jádrem ARM® Cortex™-M0, které zajišťuje nejmenší spotřebu a nejvyšší výkon 32-bitového jádra jako optimálního řešení pro produkty domácí a průmyslové automatizace.

Obvody řady LPC1100 a LPC1200 obsahují až 128 kB programové paměti Flash a 8 kB SRAM, a dále pak velké množství integrovaných konfigurovatelných periferií pro podporu autonomního řízení KNX uzlů. Vzhledem k velmi nízké vlastní spotřebě mohou být tyto obvody napájeny přímo z DC/DC převodníku v NCN5120, takže i sběrnicově napájené systémy mohou být snadno implementovány. Přesto výpočetní výkon až 45 DMIPS na jeden mikroprocesor NXP Cortex-M0 zajišťuje pohodlný provoz KNX zásobníku s dostatečnou šířkou pásma, která je potřeba pro klientské aplikace. Certifikovaná implementace systému KNX B je pro LPC1200 k dispozici na webu Weinzierl Engineering (http://www.weinzierl.de).


Obr. 2: Blokové schéma obvodů NXP LPC1227

Pro další technické informace o mikrokontrolérech NXP řady Cortex-M0 navštivte webové stránky http://www.nxp.com/microcontrollers.

Transceivery NCN5120 od ON Semiconductor jsou vhodné pro použití v sítích KNX s kříženým párem (KNX TP1-256). Své uplatnění tedy naleznou v celé řadě aplikací pro řízení pohonů, senzorů a spínačů, ale také řadě jiných mikrokontrolérových síťových aplikací. Obvody NCN5120 budou přitom prvním produktem z rodiny KNX vysílačů určených ke zpracování, vysílání a příjem dat na sběrnici.

Integrovaná kombinace analogové a digitální technologie umožňuje přímo v NCN5120 integrovat nejen obvody digitálního zpracování a vyhodnocení, ale i samotné analogové rozhraní i potřebný napájecí regulátor pro produkci potřebných 20 V. Dva integrované DC/DC regulátory s vysokou účinností produkují na svých výstupech napájecí napětí 3,3 V a konfigurovatelný výstup 3,3 až 21 V se zatížitelností každého výstupu až do 100 mA.

Transceiver je ideální pro výkonné aplikace a byl navržen s ohledem k minimalizaci externích prvků zároveň podpoře bezpečné a spolehlivé vazby mezi jednotlivými sběrnicovými systémy, včetně různých volitelných funkcí k podpoře ventilátorů, sběrnicového napájení či monitorování provozní teploty. Obvody jsou nyní v konečné fázi testování, ovšem zájemcům jsou vzorková množství k dispozici již nyní.

Sériová výroba obvodů NCN5120 je plánována na třetí čtvrtletí roku 2012. V případě zájmu o více technických informací nebo vzorky, kontaktujte společnost ON Semiconductor.

Dostupnost a cena:
Vývojový kit a referenční návrh budou pro objednání k dispozici u společnosti NXP a to zhruba od května 2012. Pro více informací navštivte webové stránky http://www.nxp.com/applications/lighting/wired-lighting-networks/knx.html. Pro objednání pak můžete již nyní využít globální síť autorizovaných distributorů a obchodních zástupců společnosti NXP.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Building automation systems based on KNX communication protocolsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO1R - Multifunkční relé s USB rozhraním
Multifunkční relé s USB rozhraním - PUSBIO1R patří do skupiny nové řady USB – relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny výkonovými relé a izolovanými vstupy. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 345 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007