. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Sada nástrojů Schneider Electric
24. dubna 2012 - 7:48 | Pandatron | Sada nástrojů Schneider Electric | Komentářů: 0  

Sada nástrojů Schneider Electric

Manažeři datových center díky nové sadě nástrojů od společnosti Schneider Electric mohou zvažovat různé strategie pro snížení nákladů a zvýšení efektivity využívání elektřiny.

Některé chladicí systémy mohou v určitých lokalitách a podnebných podmínkách ušetřit až 70 procent ročních nákladů na chlazení, pokud běží v úsporném režimu. Odpovídá to více než patnáctiprocentnímu snížení ročního indikátoru energetické efektivity (PUE). Projektanti a manažeři datových center mohou mít těžké rozhodování při výběru z početných chladících architektur dostupných na trhu.

Kalkulátor PUE úsporných režimů chlazení od společnosti Schneider Electric je bezplatný online nástroj, který pro takové rozhodnutí poskytne číselné a tudíž MĚŘITELNÉ podklady. Zároveň pro daná datová centra, lokality a IT prostředí ukazuje, jaká architektura má optimální PUE, náklady na energie a emise oxidu uhličitého. Provoz v úsporném režimu šetří energii díky využití venkovního vzduchu během chladnějších měsíců roku. Součásti využívající chladící médium, jako chladiče či kompresory, díky tomu lze vypnout anebo používat při snížené kapacitě.


Obr. 1: Sada nástrojů Schneider Electric pro bezplatné srovnání chladících architektur v datových centrech

Kalkulátor porovnává sedm běžných chladících architektur a ukazuje jejich očekávané PUE, náklady na energie a emise oxidu uhličitého. Mezi srovnávanými chladícími technologiemi je chlazená voda, chlazení glykolem, vzduchem a základní systémy bez úsporného režimu.

  • Chladič s chladící věží a obvodovou klimatizací počítačové místnosti (CRAH)
  • Chladič s chladící věží, deskou, rámovým tepelným výměníkem a obvodovou klimatizací počítačové místnosti (CRAH)
  • Izolovaný chladič v kontejneru se suchým chlazením a řadovou klimatizací počítačové místnosti (CRAH)
  • Obvodový DX (direct expansion) systém klimatizace počítačové místnosti (CRAC) se suchým chlazením
  • Klimatizace s přímým přísunem čerstvého vzduchu a automatickým odpařováním
  • Klimatizace s rotujícím tepelným výměníkem a automatickým odpařováním
  • Nepřímé odpařovací chlazení vzduchu

Uživatel do kalkulátoru zadává lokalitu (zemi/stát/místo), kapacitu datového centra v kW, procento IT zatížení, provozní IT zařízení, vstupní teplota IT zařízení, stav napájení a osvětlení. Nástroj počítá s výchozími hodnotami nákladů za energie (kWh) a emisí CO2 (kg/kWh) v místní měně, které ale lze podle přání uživatele přepsat.

Kalkulátor dokáže určit PUE chlazení v přepočtu na celý rok, roční náklady na energie (v místní měně), roční emise CO2 a počet hodin úsporného provozu u každé chladící architektury v závislosti na lokalitě.

Je důležité mít na paměti, že kalkulátor využívá model pro typické datové centrum, a údaje u skutečných datových center se tak mohou výrazně lišit v závislosti na efektivitě, velikosti a využívaných chladících a napájecích zařízeních. Hlavním účelem nástroje je dát uživateli představu o vlastnostech a výkonu jednotlivých architektur v porovnání s ostatními na dané lokalitě a v dané konfiguraci.

Model využívá data o počasí ze softwaru Weather data Viewer 4.0 Americké společnosti specialistů na vytápění, chlazení a klimatizaci (ASHRAE). Pokud manažeři datových center chtějí získat skutečné hodnoty o efektivitě konkrétního datového centra, mohou se obrátit na společnost Schneider Electric, která měření jeho energetické efektivity dokáže zajistit.

Společnost Schneider Electric, světový expert na ovládání energie, patří k průkopníkům úsporných energetických řešení. Podniká ve více než 100 zemích. Nabízí integrovaná řešení napříč různými segmenty trhu. Zaujímá přední pozici v energetice a infrastruktuře, automatizovaných systémech pro průmysl a budovy a datových centrech. Silnou pozici má také v domovních elektroinstalacích. Společnost se zaměřuje na to, aby energie byla bezpečná, spolehlivá, efektivní, výkonná a ekologická.

Odkazy & Download:
Domovská stránka Schneider Electric
Konference Šetrné budovy 2012 - první carbon neutral v ČR
Začněte snadno – se startovacím balíčkem Zelio Logic!GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
TX-SAW 433MHz
Vysílač AM 433.92MHz, SAW, max. 15dBm, +5V
od 113 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007