. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Vybavení pro příští sérii družic Galileo je připraveno

Vybavení pro příští sérii družic Galileo je připraveno

Navigační vybavení pro první z další série družic systému Galileo bylo dokončeno a nyní je na cestě, aby bylo připojeno k satelitu, na němž se vydá na oběžnou dráhu.

První z vybavení pro čtrnáct družic systému Galileo řady FOC (Full Operational Capability), tedy s plnými provozními funkcemi, bylo vyexpedováno od výrobce (Surrey Satellite Technology Ltd. ve Velké Británii) k hlavnímu kontraktorovi (OHB System AG v německých Brémách).

Vybavení družice – tedy přístrojová část, která poskytuje přesné navigační a další služby uživatelům na celém světě – nyní bude připojena k již hotové základní konstrukci družice.


Obr. 1: Navigační vybavení pro družici Galileo

„Vybavení pro celkově pátou družici ze sestavy Galileo je hotovo,“ uvedl ředitel programu Galileo a činností souvisejících s navigací v ESA Didier Faivre.

„Zatímco dvě družice, které budou v dohledné době vypuštěné, aktuálně prochází fází testování. Mezitím ale už probíhá výroba dalších. A dnes byl učiněný další důležitý krok v celém programu.“

Vybavení vyrobené ve firmě SSTL je navrženo tak, aby poskytovalo navigační služby systému Galileo. Jeho srdcem jsou evropské atomové hodiny, generátory navigačního signálu, výkonné zesilovače a antény.


Obr. 2: Anténa vyhledávacího a záchranného systému

„Dodávka prvního plně operačního vybavení pro družici Galileo představuje důležitý mezník k tomu, aby byl satelit do konce příštího roku plně kvalifikovaný. Ve vybavení se spojuje zkušenost, znalost a inovace, které jsme do něj vložili během zhruba deseti let zapojení SSTL do programu Galileo,“ komentuje ředitel SSTL Matt Perkins.

„Jsme hrdí na to, že jsme vedli vývoj palubního vybavení pro tento přelomový program, který zcela přepíše to, co vlastně očekáváme od globálních navigačních služeb.“

První dvě družice systému Galileo se dostaly na oběžnou dráhu 21. října 2011, přičemž další dvě mají odstartovat v průběhu letošního léta. Úvodní satelity nesly vybavení postavené firmou Astrium UK z Portsmouthu, zatímco firma Thales Alenia Space z Itálie vyrobila družicové platformy.


Obr. 3: Vybavení pro navigační družice Galileo

Nové družice jsou z následné série satelitů Galileo, jejíž vypouštění začne v roce 2014.

Jakmile bude všech čtrnáct družic z této série na oběžné dráze, dosáhne počet disponibilních satelitů Galileo osmnácti exemplářů a celý systém začne fungovat v úvodním režimu IOC (Initial Operational Capability). Tím začne poskytovat první navigační služby. Plné operační kapacity pak dosáhne v roce 2018 poté, co bude ve vesmíru všech třicet satelitů.

K sérii čtrnácti družic řady FOC získalo letos v únoru konsorcium vedené firmami OHB–SSTL kontrakt na výrobu dalších osmi družic.

Galileo je iniciativou Evropské komise a ESA, přičemž jeho cílem je poskytnout Evropě nezávislý globální navigační družicový systém.

Kombinuje nejpřesnější kdy do vesmíru za účelem navigace poslané atomové hodiny – mají maximální odchylku jedné sekundy za tři milióny let provozu – se silným vysílačem schopným pokrýt celosvětovou potřebu navigačního signálu.

Zdroj: SSTL 2012GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 25. 04. 2012 v 17:13 zaslal host
pekne
Celkom pekne mnozstvo kabelaze. Chcelo by to detailnejsie fotky jednotlivych casti.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ108SR - RS422/RS485
Převodník TCP/IP <-> RS422 / RS485 s RJ45 konektorem.
Skladem od 649 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007