. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Modrá laserová dioda s výkonem 1,4 W
25. dubna 2012 - 7:41 | Pandatron | Modrá laserová dioda s výkonem 1,4 W   verze pro tisk

Modrá laserová dioda s výkonem 1,4 W

V kompaktním provedení standardního pouzdra TO-56 představuje společnost OSRAM Opto Semiconductor novou generaci výkonných laserových diod. PL TB450 s čipem InGaN dosahuje výstupního optického výkonu až 1,4 W, takže je vhodná zejména pro použití v profesionálních projektory pro konferenční místnosti a domácí kina, které vyžadují světelný tok více než 1000 lm. Modrá (450 nm) laserový dioda však své uplatnění nalezne i v celé řadě jiných aplikací, například od osvětlení jeviště a dekokční účely až po lékařské aplikace.

Pro dosažení plného výkonu při pokojové teplotě je potřeba vstupní proud 1,2 A a dosahovaná účinnost se pohybuje kolem 27%. Výhodou je však skutečnost, že teplota čipu při provozu laseru stoupá jen mírně, takže v závislosti na provozních podmínkách se diody mohou pochlubit životností až 10.000 hodin trvalého provozu při teplotě 40 °C. Celkový rozsah provozních teplot je 0 až po +70 °C, diody tedy nejsou vhodné pro použití v aplikacích venkovního osvětlení.

Pro více informací, získání cenové nabídky a ověření dostupnosti, kontaktujte Sevugan Nagappan ze společnosti OSRAM Opto Semiconductor.

Více informací na: http://www.osram-os.com/osram_os/EN/GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007