. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Na jihu Japonska vyroste solární elektrárna s výkonem 70 MW

Na jihu Japonska vyroste solární elektrárna s výkonem 70 MW

Tři japonské společnosti - Kyocera Corporation, IHI Corporation a Mizuho Corporate Bank představily své plány na instalaci solární elektrárny s kapacitou 70 MW. Cílem výstavby by mělo být okolí města Kagošima, nacházejícího se u jižního okraje Japonska.

Společnost Kyocera do projektu dodá 290.000 fotovoltaických polykrystalických panelů a bude zodpovědná za výstavbu a údržbu elektrárny. IHI pro projekt bezplatně zajistí potřebnou plochu o rozloze 314 hektarů a konečně poslední jmenovaná banka zajistí investici pro samotnou výstavbu ve výši 25 miliard jenů (308.000.000 USD). K zahájení výstavby elektrárny by mělo dojít již v červenci tohoto roku a díky předpokládanému průměrnému ročnímu výkonu kolem 79 megawattů bude dodávat dostatečné množství elektřiny pro více než 22.000 domácností.

V současné době bylo dosaženo plné dohody o prodeji elektřiny, který bude nová elektrárna produkovat, s místní energetické společnosti Kyushu Electric Power. Uvedené tři zainteresované společnosti vydal prohlášení o tom, že projekt je přímou odpovědí na pomoc při řešení problémů s nedostatkem elektřiny v celém Japonsku, který vznikl po velkém zemětřesení v roce 2011 (viz náš rozsáhlý článek Jak zemětřesení v Japonsku zasáhlo polovodičový průmysl). Kromě toho projekt také přispěje k ochraně životního prostředí. Aby tedy bylo možné pokračovat s realizací projektu a dovést jej až do úplného konce, dojde v červu k vytvoření speciální aliance tří společností s majoritním akcionářem, kterým se stane společnost Kyocera.

Více informací na: http://global.kyocera.com/news/2012/0403_kara.htmlGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007