. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Vzhůru na Mars! Reaktivace
18. května 2012 - 7:00 | Pandatron | Vzhůru na Mars! Reaktivace | Komentářů: 0  

Vzhůru na Mars! Reaktivace

Společnost TME vždy podporovala nové technologie a se zájmem sleduje jejich vývoj. Nyní se stala sponzorem Skarabea, marťanského robota a jeho autorů.

Společnost TME vždy podporovala nové technologie a se zájmem sleduje jejich vývoj. Nyní se stala sponzorem Skarabea, marťanského robota a jeho autorů - studentů Varšavské technické univerzity a členů Mars Society Polska, kteří jako jediní evropští zástupci postoupili do mezinárodní soutěže marťanských robotických vozítek University Rover Challange 2009. Tato soutěž se konala ve Spojených státech amerických na poušti ve státě Utah.

Proto jsme také ani na okamžik neváhali, když nás oslovil toruňský technologická startup ABM Space Education za účasti doktorandů Univerzity Mikuláše Koperníka s žádostí o podporu expedice do rakouského pohoří Dachstein, kde se ve dnech 17 dubna – 1. května konají terénní testy marťanských robotických vozítek. Testy budou provedeny ve třech pečlivě vybraných místech v Ledové a Mamutí jeskyni, které se nacházejí na území přírodní rezervace pod správou UNESCO. Organizátorem akce je Austrian Space Forum, organizace, která již řadu let pracuje na výzkumném programu zaměřeném na vybavení pro průzkum Marsu, planet a extrémního prostředí. Testů se kromě polských zástupců zúčastní devět týmů z Rakouska, Francie a USA.

Ve vozítku ABM SE (Magma White), který bude zastupovat Polsko, bude instalován prototypový georadar WISDOM, který vyvíjejí francouzští vědci. Toto zařízení je určeno pro vozítko EXOMARS, které bude vysláno na marťanskou misi ESA, naplánovanou na rok 2018. Radar je testován na mnoha místech na zemi, tzv. marťanských analozích, kde existuje možnost plné simulace podmínek na Marsu.

Účast v misi je neopakovatelnou příležitostí pro získání mnoha zajímavých informací, navázání kontaktů s jinými nadšenci a možností setkat se s nejmodernějšími technologiemi, představit své vybavení a podělit se o své zkušenosti. Během testů bude probíhat řada experimentů a testy nejnovější verze vesmírného skafandru Auoda.X. Ověřovány budou také technologie spojení a dálkového ovládání. Technologie WISDOM může posloužit nejen při marťanských misích, ale i mimo vesmírný výzkum. Celá expedice bude přenášena přes internet.

Pokud bude tato výprava úspěšná, polský tým se zúčastní další expedice Austrian Space Formu v roce 2013 v Maroku. TME je jedním ze sponzorů expedice Dachstein.

Odkazy & Download:
ABM Space Education Sp. z o.o.
Vzhůru na Mars! ReaktivaceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WiFi moduly WizFi250-H
WiFi moduly WizFi250 přinášejí snadné a rychlé připojení libovolné aplikace do internetu, nebo vytvoření vlastního AP.
Skladem od 640 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007