. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Průmyslové UHF RFID čtečky Siemens
18. května 2012 - 6:49 | Pandatron | Průmyslové UHF RFID čtečky Siemens | Komentářů: 0  

Průmyslové UHF RFID čtečky Siemens

Společnost Siemens přidala do nejnovější generace čteček RFID patřících do rádiového identifikačního systému Simatic RF600 UHF dvě nové funkce. Cílem je možnost nasazení systému RF600 v podmínkách průmyslové výroby.

Společnost Siemens přidala do nejnovější generace čteček RFID patřících do rádiového identifikačního systému Simatic RF600 UHF dvě nové funkce. Cílem je možnost nasazení systému RF600 v podmínkách průmyslové výroby. Nové funkce zajišťují nerušený chod systému RFID i v situaci, kdy pracuje několik čteček v bezprostřední vzájemné blízkosti. Čtečky používají nové algoritmy, jež zajišťují spolehlivou detekci a obsluhu nosiče dat i v krajně obtížných podmínkách zaplněného éteru. Nový RFID systém značky Siemens pracující v pásmu UHF tak dokáže plnit specifické požadavky průmyslového prostředí na rádiové systémy s velkým dosahem.

Nové RFID čtečky pro výrobní provozy pracující v pásmu UHF mají typové označení Simatic RF620R a RF630R. Průmyslové provozy představují pro rádiové systémy problém z mnoha důvodů. Čtečky je občas nutné umístit velmi blízko vedle sebe, takže může docházet k nežádoucí interferenci. Malá bývá také vzdálenost mezi držáky obrobků a tudíž i mezi transpondéry, které je třeba jednotlivě rozlišit. Signály vysílané čtečkami se odrážejí od kovových povrchů, což vede k superpozici rádiových vln a následnému zeslabení rádiového signálu. Větší vyzařovaný výkon může vedle zvýšení intenzity odrazů vést také k většímu dosahu, než je žádoucí, takže se vyzařovací diagramy jednotlivých čteček překrývají a roste riziko navázání spojení s nesprávným transpondérem.

Společnost Siemens implementovala do nových čteček Simatic RF600 funkce umožňující uvedené nedostatky překonat. Spolehlivost procesu čtení/záznam výrazně zvyšují funkce adaptace vyzařovaného výkonu a inteligentní filtrace výsledků čtení. Při použití funkce adaptace výkonu čtečka automaticky zvyšuje vyzařovaný výkon tak dlouho, dokud ve svém dosahu jednoznačně neidentifikuje alespoň jeden transpondér. Tím se nejen zajišťuje velmi rychlá detekce transpondéru, ale současně se zmenší úroveň rádiového rušení i problémy se slábnutím signálu.

Funkce několikastupňové filtrace potvrzuje skutečnost, že čtečka komunikuje se správným transpondérem, a to na základě analýzy vlastností rádiového signálu. O tom, že se jedná o správné paměťové médium, se rozhoduje automaticky podle různých indikátorů – například podle stanovení hodnoty ukazatele RSSI (Radio Signal Strength Indicator), čtecí frekvence či potřebného vysílacího výkonu.

Podle potřeby a možností lze dále aktivovat nejrůznější podpůrné rozhodovací mechanismy. Filtr pro rychlý předběžný výběr (tzv. Inventory Threshold Filter) zajišťuje předběžnou rychlou kontrolu transpondérů v dosahu čtečky ještě předtím, než se přistoupí k jejich podrobné identifikaci. Transpondéry, které již prošly zpracováním, lze mít ve čtečce uložené na „černé listině“, takže se jimi systém dále nezabývá. Funkce zachování spojení (tzv. Tag Hold) udržuje spojení mezi zvoleným transpondérem a čtečkou při použití maximálního vysílacího výkonu. Tím se zajistí výměna dat mezi čtečkou a paměťovým médiem bez ohledu na nepříznivé podmínky v éteru.

Nové čtečky RF620R a RF630R jsou k dispozici ve třech hardwarových variantách, a to podle standardu ETSI pro Evropu, FCC pro USA a Kanadu, resp. CMIIT pro Čínu. Budoucí aktualizace firmwaru se provádějí pomocí programovacího softwaru Step 7.

Odkazy & Download:
Domovská stránka společnosti Siemens
Domovská stránka společnosti Siemens v českém jazyceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232S - Převodník USB/RS232
Převodník USB / RS232 s obvody FTDI a plným sériovým portem RS232 Full.
Skladem od 395 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007