. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nová řada magnetických senzorů
24. května 2012 - 9:00 | Pandatron | Nová řada magnetických senzorů | Komentářů: 0  

Nová řada magnetických senzorů

Rodina špičkových lineárních a programovatelných magnetických senzorů řady HAL 24xy od společnosti Micronas Intermetall je navržena s cílem dosažení vysokého výkonu a spolehlivosti.

Rodina špičkových lineárních a programovatelných magnetických senzorů (založených na Hallově jevu) řady HAL 24xy od společnosti Micronas Intermetall je navržena s cílem dosažení vysokého výkonu a spolehlivosti v diagnostických a dnešních nejnáročnějších automobilových aplikací. Chlubit se mohou téměř dokonalou linearitou a funkcí flexibilní výstupní korekce s 16-ti programovatelnými hodnotami. Díky tomu mohou být v systému použity s mnohem menšími magnety nebo delší vzdáleností, což při zachování stávajících řešení může v konečném důsledku vést k výraznému snížení výrobních nákladů.


Obr. 1: Nová řada magnetických senzorů společnosti Micronas Intermetall

Díky vysoké linearitě a citlivosti lze i v případě jednoduché konfiguraci měřit naklonění magnetu v rozsahu až 180°. Rodina obvodů ve svém pouzdře obsahuje integrovanou energeticky nezávislou paměť (se zvýšenou spolehlivostí, a to až do maximální teploty 170 °C), určenou pro uschování všech konfiguračních parametrů snímače.


Obr. 2: Vnitřní blokové schéma obvodů HAL 24xy

Senzory s vysokou přesností jsou založeny na sofistikovaném 16-bitovém přenosu signálu s integrovaným DSP jádrem, který ne svém výstupu poskytuje 12-bitovou hodnotu proměnné. Avšak na rozdíl od konkurenčních senzorů na trhu, nevyžadují HAL 24xy použití speciálního programovacího pinu. Konfigurační instrukce jsou namísto toho odeslány přímo prostřednictvím obousměrného výstupního pinu.

Pro zvýšení bezpečnosti jsou obvody vybaveny řadou diagnostických funkcí a cyklickou redundance kontrolou, která sleduje probíhající komunikační protokol.


Obr. 3: Vývojové nástroje

Dostupnost a cena:
Obvody řady HAL 24xy je dodávána ve standardním provedení pouzdra TO92UL v ROHS pro HAL s provozním teplotním rozsahem od -40 až po +160 °C se standardním napájecím napětí 5 V. Rodina obvodů nabízí 8 kV (HBM) a jsou plně slučitelné s automobilovým standardem AECQ100.

Vzorková množství obvodů budou dostupná během září 2012, sériová výroba je pal plánována na počátek roku 2013.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

Micronas HAL 24xy Precise and Robust Programmable Linear Hall-Effect Sensors
Micronas sets new standards for linear Hall-effect sensors with its new HAL 24xy familyGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ107SR-TTL
Převodník TCP/IP <-> TTL UART s 3,3V úrovněmi a RJ45 konektorem.
Skladem od 650 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007