. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Studenti brněnské SPS elektrotechnické dostali nové vybavení laboratoře

Studenti brněnské SPS elektrotechnické dostali nové vybavení laboratoře

Pochopit, jak fungují servomotory, bude pro budoucí elektrotechniky ze Střední průmyslové školy elektrotechnické v Brně snazší. Ve čtvrtek 24. května se pro ně totiž otevřelo nové laboratorní pracoviště.

Pochopit, jak fungují servomotory, bude pro budoucí elektrotechniky ze Střední průmyslové školy elektrotechnické v Brně snazší. Ve čtvrtek 24. května se pro ně totiž otevřelo nové laboratorní pracoviště, kde se budou prakticky učit ovládat servomotory používané v CNC obráběcích strojích, řezacích stolech a dalších běžně používaných průmyslových zařízeních. Lepší přípravu na budoucí zaměstnání mladých elektrotechniků podpořila také Nadace ČEZ.

Brněnská elektrotechnická průmyslová škola rozšířila možnosti výuky o další praktickou část. Laboratoř měření obohatila o pracoviště servomotorů, na kterém si studenti mohou prakticky vyzkoušet práci s těmito součástmi moderních strojů. „Servomotory jsou dnes v průmyslu, včetně energetiky, velmi rozšířené. O kvalitní elektrotechniky se znalostí ovládání servomotorů mají dnešní firmy velký zájem, a proto jsme rádi, že můžeme v tomto oboru nabídnout mladým odpovídající vzdělání a moderní učební pomůcky,“ vysvětluje Vladimír Klement, který na škole vyučuje elektrotechnická měření. Prvního měření se nové laboratorní pracoviště dočkalo právě dnes. „Na třech samostatně ovladatelných motorech si budou moci studenti vyzkoušet, jak lze zařízení nastavit a jak je lze ovládat pomocí řídicího systému prostřednictvím počítače,“ doplnil Klement.

Nová učební pomůcka zjednoduší pedagogům odborný výklad a usnadní mladým technikům pochopení principu servopohonů a jejich řízení. Praktické úlohy a měření na laboratorním pracovišti může provádět najednou až šest studentů, celkem ji ve výuce využije okolo 50 žáků 3. a 4. ročníku oboru Silnoproudá elektrotechnika.

Projekt zkvalitnění výuky mohla brněnská Střední průmyslová škola elektrotechnická zrealizovat také díky příspěvku Nadace ČEZ v hodnotě téměř 200 tisíc korun. „Dlouhodobě podporujeme úsilí pedagogů připravit studenty co nejlépe na jejich budoucí zaměstnání. Výklad odborných technických předmětů v dnešní době usnadňují moderní učební pomůcky, ale pro školy bývají finančně nedostupné. Těší nás proto, že můžeme svým dílem pomoci pedagogům i studentům dosáhnout efektivnějšího vyučování,“ vysvětluje Daniel Novák z Nadace ČEZ.

 

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002 s cílem zastřešit svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje prostřednictvím grantových řízení různé veřejně prospěšné aktivity zaměřené na děti a mládež, sociální oblast, kulturu, sport, vzdělávání, infrastrukturu a ekologii. Díky objemu rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Odkazy & Download:
Domovská stránka skupiny ČEZ
Studenti brněnské SPS elektrotechnické dostali nové vybavení laboratoře
Zaměstnanci Skupiny ČEZ věnovali již po páté čas dobré věciGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M66 QUECTEL
Quad-Band GSM/GPRS SMD modul s Bluetooth a rozměry 15,8 x 17,7 mm.
Skladem od 289 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007