. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Řešení pro inteligentní řízení celého FV systému

Řešení pro inteligentní řízení celého FV systému

Pro společnost SMA Solar Technology AG (SMA) se celý letošní veletrh Intersolar Europe ponese na vlně inovativních řešení pro řízení toků elektrické energie.

Pro společnost SMA Solar Technology AG (SMA) se celý letošní veletrh Intersolar Europe ponese na vlně inovativních řešení pro řízení toků elektrické energie. Společnost SMA si je vědoma rostoucích nároků na management elektrické energie, její dlouhodobá strategie je proto založená na třech stěžejních pilířích: úzké spolupráci s odborníky z oboru obnovitelných zdrojů, inteligentním řízení všech domácích elektrických spotřebičů a novém konceptu služeb pro vzdálený monitoring. Snad nejzajímavější inovací, kterou SMA představí odborníkům v oboru poprvé právě na letošním veletrhu Intersolar, bude fotovoltaický střídač s integrovanou funkcí akumulace energie.

SMA zavádí nový standard: inteligentní řízení energie a střídač s integrovaným řešením její akumulace
„V budoucnu bude stále důležitější otázka sofistikovaného řízení energie. A přesně to SMA již dnes dokáže“, říká Roland Grebe, Chief Technology Officer společnosti SMA. Prvotním cílem bylo představit inteligentní řízení domovního FV systému. „Pomocí zařízení Sunny Home Manager určeného k optimalizaci spotřeby domácnosti, Sunny Portálu v kombinaci s moderní předpovědí sluneční aktivity a naším novým střídačem s možností akumulace části vyrobené energie přináší SMA unikátní řešení pro řízení hospodaření s vyrobenou FV energií“. Společnost však učinila další důležitý krok: „Častým kontaktem s odbornou veřejností především v rámci našich seminářů Solar Academy, naší hustou servisní sítí a dokonale propracovaným vzdáleným monitoringem se výrazně odlišujeme od jiných dodavatelů v energetickém sektoru. Kromě toho jsme nastavili laťku vysoko i pro naše rivaly z Dálného východu, zejména z Číny“, říká o strategii SMA Roland Grebe.

Třífázový 5 kW střídač a další inovace SMA
Dalším důležitým milníkem pro SMA je představení zcela nového „malého“ střídače Sunny Tripower, který rozšiřuje sortiment produktů společnosti o vysoce efektivní třífázový střídač pro rozsah výkonu od 5 do 9 kW. Společnost SMA na veletrhu Intersolar kromě toho odhalí své novinky pro segment velkých FV instalací: ještě výkonnější střídač Sunny Central Compact Power, který dodává reakční výkon dokonce i v noci, a také různé specifické modely vyvinuté pro zvláštní požadavky rostoucího amerického a japonského trhu. Jako přední světový výrobce střídačů se společnost SMA snaží zdůraznit svou inovativní sílu a podtrhnout dokonalé zvládnutí strategicky důležitých témat, jako jsou grid management nebo další snižování systémových nákladů. „Chceme svým zákazníkům ukázat, že volba špičkových technologií SMA udělá z jejich projektů fotovoltaických elektráren na celém světě bezpečnou a ziskovou investici. Po celou dobu životnosti systému zajišťují naše střídače investorům vyšší výnosy, nižší náklady a tím menší riziko investice,“ vysvětluje Roland Grebe.

Návštěvníci veletrhu Intersolar se mohou dozvědět více o mnoha inovacích společnosti SMA na stánku SMA v Hale C3, stánek 210 a 230.

SMA Central & Eastern Europe s.r.o. je dceřinou společností německé SMA Solar Technology AG. Na český a slovenský trh vstoupila v roce 2009 pod názvem SMA Czech Republic s.r.o., v roce 2011 se přejmenovala na SMA Central & Eastern Europe a zastřešuje nyní také bulharský, rumunský, maďarský a polský trh. Kromě obchodního zastoupení je pro zákazníky z regionu střední a východní Evropy k dispozici také tým spolupracovníků zajišťujících technické, marketingové, servisní a poradenské služby. Pro profesionály a zájemce o fotovoltaiku navíc SMA připravuje bezplatné kurzy Solar Academy. Podrobnou náplň seminářů, program a přihlašovací formulář lze najít na www.SMA-Czech.com/Solaracademy.

Společnost SMA Solar Technology AG je světovým lídrem v oblasti fotovoltaických střídačů, jež jsou klíčovým prvkem každého FV systému. Skupina SMA dosáhla v roce 2011 obratu 1,7 miliardy eur. Společnost SMA má hlavní sídlo v Niestetalu u německého Kasselu a zastoupení v 19 zemích na čtyřech kontinentech. Celý koncern zaměstnává více než 5500 osob, plus další dočasné pracovníky, jejichž počet se mění podle sezónních potřeb. Široké portfolio produktů SMA zahrnuje kompatibilní střídače pro všechny typy panelů na trhu a pro FV systémy všech velikostí. Produktová škála zahrnuje FV střídače jak pro zapojení do distribuční sítě, tak pro ostrovní systémy. Společnost SMA tak dokáže nabídnout ideální řešení a střídače pro FV systémy všech velikostí a typů. Od roku 2008 je společnost SMA zapsána na Frankfurtské burze cenných papírů a zařazena do indexu TecDAX. Společnost SMA byla v uplynulých letech opakovaně oceněna za své vynikající úspěchy v roli zaměstnavatele a v celoněmecké soutěži „Great Place to Work®“ pro rok 2011 i 2012 obsadila první místo.

Zdroj: SMA Solar Technology AGGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
RTL SDR-3+
Nová generace moderních, snadno použitelných RTL SDR přijímačů vychází z vynikajících vlastností obvodů R820T.
Skladem od 1490 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007