. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Kompaktní moduly zesilovačů třídy D
30. května 2012 - 8:00 | Pandatron | Kompaktní moduly zesilovačů třídy D | Komentářů: 1  

Kompaktní moduly zesilovačů třídy D

International Rectifier představila rodinu výkonových modulů řady PowIraudio™, určenou pro konstrukci výkonných systémů domácího kina a audio zesilovačů automobilů.

International Rectifier představila rodinu výkonových modulů řady PowIraudio™, určenou pro konstrukci výkonných systémů domácího kina a audio zesilovačů automobilů. Obvody pro konstrukci digitálních audio systémů ve svém pouzdře integrují PWM regulátor i dva výkonové tranzistory MOSFET. Taková kombinace poskytuje extrémně účinné a kompaktní řešení, pomáhající omezit jak počet vnějších součástek potřebných k sestavení zesilovače třídy D, tak i celkových rozměrů zařízení až o 70%.


Obr. 1: Kompaktní moduly zesilovačů třídy D

Základní vlastnosti IR4301M:

  • Integrovaný zesilovač třídy D v PQFN provedení s rozměry 5 x 6 mm
  • Vysoký špičkový výstupní výkon
  • Nevyžaduje použití přídavného chladiče
  • Symetrické či jednoduché napájení
  • Diferenciální nebo jednoduchý vstup
  • Nadproudová ochrana, ochrana před tepelným přetížením či podpětím
  • Redukce lupnutí při zapnutí a vypnutí
  • Vysoká odolnost
  • RoHS provedení

V důsledku integrace pokročilé správy obvodu, optimalizované pro použití v systémech audio zesilovačů s tranzistory typu MOSFET, dochází ke zvýšení účinnosti při současném snížení úrovně harmonického zkreslení a elektromagnetického vyzařování. Obvody řady IR43xxM díky tomu mohou pracovat bez mechanických částí pro odvod tepla a to navíc v široké škále napájecího napětí.


Obr. 2: Vnitřní blokové schéma zapojení obvodů IR4301M

PowIraudio International Rectifier
Jednoduché IR4301M a dvojité provedení IR4302M konstruktérům přináší vysokou flexibilitu a jednoduchý vývoj stereo zesilovačů i multi-kanálových systémů libovolné konfigurace. Miniaturní provedení typu PQFN o rozměrech 5 × 6 a 7 × 7 mm lze využít v naprosté většině zesilovačů třídy D.

Mezi další společné vlastnosti obou typů patří integrovaná ochranou proti nadproudu, funkce vypnutí při přehřátí a plovoucí diferenciální vstup. Kromě toho obvody IR4302M integrují detektor omezení velikosti signálu.


Obr. 3: Typické shcéma zapojení IR4301M

Dostupnost a cena:
Ceny obvodů řady IR43xx začínají na 2,00 USD/ks při odběru 10.000 kusů, ovšem výrobce upozorňuje na jejich možnou úpravu. Obvody jsou již v současné době dostupné u všech autorizovaných distributorů či obchodních zastoupení.
Pro usnadnění vývoje nových zařízení je k dispozici několik ukázkových vývojových sad.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

IR’s Compact PowIRaudio Modules Reduce Component Count
Integrated Digital Audio Amplifier IR4301MTRPBF
2 CH Integrated Class D Audio Amplifier IR4302MTRPBFGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

1. Dne 04. 06. 2012 v 01:54 zaslal dolly1010
dostupnost , náhrada
Co jsem koukal, tak se zatím moc sehnat nedaj. Existují nějaké integrované zesilovače třídy D o minimálním výkonu v řádech desítek wattů? Třeba i bez integrovaných tranzisturů apod... :-)
Elektrika, programování


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO4R - USB - 4x relé + 4x vstupy
Modul PUSBIO4R patří do skupiny nové řady USB – relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny výkonovými relé a izolovanými vstupy. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 735 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007