. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
RWE má v Praze svou první nabíječku pro elektromobily

RWE má v Praze svou první nabíječku pro elektromobily

Unikátní a velmi rychlá stanice, kterou RWE představila vloni na prestižním ženevském autosalonu, je řidičům k dispozici v Limuzské ulici u sídla RWE Transgas.

RWE zprovoznila v Praze svou první nabíjecí stanici pro elektromobily v České republice. Unikátní ultrarychlá stanice, kterou RWE představila vloni na prestižním ženevském autosalonu, je řidičům k dispozici v Limuzské ulici u sídla RWE Transgas. U nabíječky RWE je možné nabít baterii kompatibilních elektromobilů do pouhých třiceti minut. To je dvacetkrát rychleji než z běžné zásuvky. Nabíjení u nové veřejně přístupné stanice bude minimálně do konce roku 2012 zdarma.

  • U RWE nabijete elektromobil do pouhých 30 minut
  • Nabíjení u stanice RWE je do konce roku zdarma

„Tato kombinovaná nabíjecí stanice je vlajkovou lodí RWE v koncernovém projektu pro rozvoj elektromobility.Její unikátní technické řešení umožňuje rychlé nabíjení střídavým a velmi rychlé nabíjení stejnosměrným proudem. Minimálně do konce letošního roku si ji mohou řidiči vyzkoušet zdarma. Stanice je také naším příspěvkem do programu Praha elektromobilní,“ řekl Martin Herrmann, předseda představenstva RWE Transgas.

Kombinovaná stanice RWE spojuje technologie nabíjení střídavým proudem (AC) s výhodami rychlého nabíjení stejnosměrným proudem (DC). S výkonem až 22 kW AC a až 50 kW DC umožňuje nabíjecí stanice dvacetkrát rychlejší nabíjení elektromobilů ve srovnání s běžnou zásuvkou pro domácnost.

„Stanice nabízí také rychlé AC dobíjení do hodiny pro novější automobily, které budou disponovat vhodnou technologií. Výhodou našich nabíjecích stanic je jejich online připojení na dohledové centrum RWE a možnost integrace v rámci chytrých sítí,“ uvedl Pavel Tomíček, manažer RWE pro rozvoj elektromobility.

V Česku RWE odstartovala projekt rozvoje elektromobility v loňském roce. Mezi velkými zákazníky a městy začala s analýzou poptávky, účastní se projektu Praha elektromobilní a pro účely testování si pořídila první dva elektromobily Citroen C-Zero.

RWE je v současnosti s více než 1600 dobíjecími místy v 17 zemích největším provozovatelem inteligentní dobíjecí infrastruktury pro elektromobilitu v Evropě. Zákazníky RWE v jednotlivých zemích jsou především města a obce, distributoři energií a provozovatelé vozových parků. RWE momentálně vyvíjí mezinárodně použitelné IT řešení pro zúčtování, fakturaci a správu dat. V Německu už společnost nabízí mobilní platbu za odebraný proud prostřednictvím SMS.

Odkazy & Download:
Domovská stránka RWE
RWE má v Praze svou první nabíječku pro elektromobily
RWE má na Slovensku pětinu trhu s plynemGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PXC72 - Vývojový modul pro XC9572XL
Malý vývojový modul pro CPLD XC9572XL společnosti Xilinx. Na modulu je umístěn i regulátor, generátor hodin, tlačítko a čtyři LED.
Skladem od 398 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007