. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Bluetooth audio modul pro bezdrátový přenos zvuku
4. června 2012 - 8:00 | Pandatron | Bluetooth audio modul pro bezdrátový přenos zvuku | Komentářů: 0  

Bluetooth audio modul pro bezdrátový přenos zvuku

Společnost HiWave Technologies, která se specializuje na vývoj elektronických přístrojů a zařízení pro oblast audio a senzorových technologií, představila Bluetooth audio moduly DyadBA3.

Společnost HiWave Technologies, která se specializuje na vývoj elektronických přístrojů a zařízení pro oblast audio a senzorových technologií, představila Bluetooth audio moduly DyadBA3, které mají vývojářům snížit dobu vývoje energeticky úsporných bezdrátových audio streamovacích systémů a urychlit jejich uvedení na trh. Uvedené moduly výrazně prodlužují životnost malých napájecích baterií, používaných kupříkladu v přenosných bezdrátových reproduktorech.

Kompaktní moduly, založené na čipové sadě HiAS2002 Audium a Bluetooth BC-05 podporujů Bluetooth profily A2DP a AVRCP. Výhodou je rovněž vysoký výkon integrovaných zesilovačů, které jsou do dvou kanálů schopny dodat až 13 W při 8 ohmech zátěže. V budoucnu budou moduly podporovat rovněž profily aptX a HSP (Headset).

Moduly BlueCore5 (BC-05) - jednočipové programovatelné univerzální Bluetooth CSR řešení jsou navrženy speciálně pro použití v multimediálních aplikacích. Zvolená čipová sada v jediném pouzdře integruje digitální signálový koprocesor Kalimba DSP, stereo kodek i programovatelnou paměť Flash. Výsledkem je vysoká kvalita zvuku, nízká vlastní spotřeba a vysoký výkon. Integrované koprocesorové jádro Kalimba DSP umožňuje implementaci pokročilých zvukových funkcí a dekodérů, včetně funkcí pro rozpoznávání hlasu a konverzi hlasu na text, rozšířené potlačení ozvěny a šumu, atd.

Dále je součastní modulu integrovaný zesilovač HiAS2002 s nízkou spotřebu energie, který podle výrobce až 20x prodlužuje životnost napájecí baterie (při standardní hlasitosti), ve srovnání se zesilovači třídy D. Díky implementované technologii Envelope-Tracking (sledování obálky) nedochází při vysoké hlasitosti k omezení amplitudy signálu a obvod tak produkuje čistý a kvalitní zvuk.

Signálový procesor Audium pro zpracování zvuku obsahuje: více-úrovňový ovladač hlasitosti s krokem 1,5 dB, vlastní funkci Mute a 16 uživatelsky definovatelných filtrů pro realizaci bikvadratických ekvalizérů, hlasových funkcí, rozšíření dynamického rozsahu či rozšíření stereo efektu. Charakteristickým rysem modulu je funkce bootstrap DyadBA3 při zapnutí a automatický přechod do úsporného režimu při nepřítomnosti vstupního signálu. Stereo mikrofonní vstup lze využít například pro VoIP-telefonii v noteboocích nebo stolní počítačích.

Celkové rozměry modulu 110 × 46 × 25 mm umožňují snadné použití ve spojení s BMR.
Sériová výroba modulů DyadBA3 je výrobcem oznámena na srpen 2012.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů
HiWave’s power-efficient Bluetooth audio module cuts wireless speaker development time
Audio amplifier ICsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Anténa GPS 2J431 - SMA
Aktivní GPS anténa 2J431 s SMA konektorem
Skladem od 223 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007