. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nový program Eko-energie
4. června 2012 - 8:49 | Pandatron | Nový program Eko-energie | Komentářů: 5  

Nový program Eko-energie

Program Eko-energie nabízí další půldruhé miliardy korun. Začal příjem registračních žádostí o dotaci pro oblast obnovitelné zdroje energie.

Stimulovat aktivitu podnikatelů v oblasti snižování energetické náročnosti výroby a spotřeby. To je hlavní cíl prodloužení třetí výzvy programu Eko-Energie, kterou Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo 21. května. Žadatelé si mezi sebou mohou rozdělit až miliardu korun na účely zvyšování účinnosti při výrobě, přenosu a spotřebě energie (oblast Úspory energie) a půl miliardy korun v případě využití obnovitelných zdrojů energie (oblast Obnovitelné zdroje energie). Program Eko-Energie je součástí Operačního programu Podnikání a inovace.

„Snižování energetické náročnosti je dalším krokem v modernizaci podnikatelského prostředí v České republice. Pro podnikatele ale může znamenat velkou finanční zátěž. Díky programu Eko-Energie, ze kterého mohou čerpat dotace, jim můžeme situaci výrazně usnadnit,“ říká ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba s tím, že úspory v oblasti energií mají pozitivní dopad nejen na české hospodářství, ale také na životní prostředí.

„Dotací z tohoto programu chceme v oblasti Úspor energie motivovat podnikatele k modernizaci zařízení na výrobu energie a k využití odpadní energie v průmyslových procesech pro svou potřebu. Dále podporujeme zateplení budov a rekonstrukci rozvodů elektřiny a tepla. Tato opatření by měla přispět ke zvýšení účinnosti a k efektivnějšímu hospodaření s energiemi,“ vysvětluje ředitel sekce fondů EU, výzkumu a vývoje Ministerstva průmyslu a obchodu Petr Očko.

CZV rámci aktivity Obnovitelné zdroje energie bude podpora směřovat na výstavbu nebo rekonstrukci malých vodních elektráren. Oproti předchozím výzvám už nebude možné získat dotaci na výstavbu či rekonstrukci zařízení na výrobu elektrické energie a tepla z bioplynu a z biomasy. Nově bude moct jeden podnikatelský subjekt podat pouze dvě žádosti o dotaci. Snížila se i výše dotace, a to na 30 milionů korun v případě Úspor energie a 60 milionů korun na projekt Malé vodní elektrárny.

„Registrační žádosti přijímáme pro každou oblast podpory v jiných termínech. U projektů z oblasti Obnovitelných zdrojů energie od 21. května do 8. června do 12 hodin. V případě Úspor energie bude možné žádost podat od 27. června od 12 hodin do 4. července do 12 hodin. Příjem plných žádostí pak bude probíhat pro obě oblasti stejně, a to od 9. července do 30. září 2012, “ upozorňuje Miroslav Křížek, generální ředitel agentury CzechInvest, která Operační program Podnikání a inovace administruje, a doplňuje: „Během předchozích výzev žadatelé podali 2 380 registračních žádostí v celkové hodnotě přesahující 38 miliard korun.“

Administrace veškerých dokumentů v rámci OPPI probíhá výhradně prostřednictvím aplikace eAccount na internetové stránce www.czechinvest.org. Jak s tímto účtem správně pracovat, jakých chyb se při předkládání žádostí vyvarovat, ale i na další dotazy odpovídají pracovníci na informační lince CzechInvestu 800 800 777 každý všední den od 9 do 13 hodin. Podnikatelské projekty mohou zájemci také konzultovat v síti 13 regionálních kanceláří agentury. Více informací najdete na http://www.czechinvest.org/regionalni-kancelare.

Odkazy & Download:
Domovská stránka CzechInvestu
Program Eko-energie nabízí další půldruhé miliardy korun
Jak využít rizikového kapitálu v nanotechnologickém byznysuGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (5):

Zobrazit starší 30 dnů (5)...

host
5. Dne 07. 06. 2012 v 13:46 zaslal host
Energetik
Tyhle jakoby "dotace" skrývající se pod OZE nebo ekologii, které dostanou spřátelené firmy ("nejlépe" ČEZ) je nutno zrušit. Výkupní ceny energie z většiny OZE jsou pod cenou energie z distribuční sítě pro koncové zákazníky a tedy nejde o žádné "dotace", ale spíše o státní buzeraci a byrokracii. Pro OZE a ekologii by udělali nejlépe, kdyby lidem dovolili připojovat domácí výrobny bez dotací a buzerace a ne jen svým dotovaným nohsledům a souputníkům.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Elektronické časové relé
Programovatelné časové relé - TIMREL přináší univerzální použití v oblasti časového a sekvenčního spínání.
Skladem od 420 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007