. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Otevírá se sezóna evropské robotiky
14. června 2012 - 10:36 | Pandatron | Otevírá se sezóna evropské robotiky | Komentářů: 0  

Otevírá se sezóna evropské robotiky

V Evropě začaly závody kosmických robotů. Po brilantním výkonu počátkem roku se skvadrona miniaturních satelitů na Mezinárodní kosmické stanici opět probouzí k životu - a čeká na příkazy studentů z celé Evropy.

Roboti pojmenovaní SPHERES (Synchronised Position Hold, Engage, Reorient, Experimental Satellites) jsou velcí jako volejbalové míče, které jsou vybavené vlastním zdrojem energie, pohonem a navigační aparaturou.

Uplynulou zimu 25 studentských týmů z evropských středních škol řídilo SPHERES v soutěži Zero-Robotics pod bedlivým dohledem kosmonauta ESA Andrého Kuiperse.


Obr. 1: Roboti SPHERES

Klání v letošním roce pak přivítá dalších 25 týmů z členských zemí ESA.

Evropští studenti jsou pozváni, aby vytvořili počítačové programy, které umožní robotům SPHERES otáčet se, rotovat, pohybovat a vznášet se. Dobrovolní mentoři pak pomohou studentům ovládat droidy umístěné na kosmické stanici.


Obr. 2: Finálové klání 2012

Jak vyladit SPHERES
Aby mohli soutěžit o přesné rozpohybování robotů, mentoři musí přihlásit své týmy na webové stránce projektu Zero-Robotics pro soutěžní kolo 2012 do září. Vytvořte si nejprve účet, pak se zaregistrujte do evropského kola.

Hra a její pravidla budou zveřejněny 9. září během akce konané na MIT (Massachusetts Institute of Technology) v Bostonu. Událost bude živě přenášena na web, stejně jako bude možné pokládat otázky organizátorům skrze účet na Twitteru.


Obr. 3: SPHERES na kosmické stanici

Účast v soutěži je zcela zdarma a je otevřená vyšším ročníkům středních škol. Učitelé a profesionálové se mohou zapojit společně se školními týmy.

Zkontrolujte si data a vložte kód, abyste mohli hrát proti dalším týmům v simulovaných kolech - čímž získáte body a vyšší skóre, s jejichž pomocí se dostanete do finálového klání.

Finalisté se potkají na speciální akci, aby na vlastní oči viděli, jak roboti SPHERES na kosmické stanici reagují na jejich povely. Událost proběhne v lednu 2013.

Devatenáct členských států ESA tvoří Belgie, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Lucembursko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie.

Zdroj: ESAGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PRESTO - Rychlý a univerzální USB programátor
PRESTO je velmi rychlý programátor moderní koncepce. Programuje velké množství součástek - mikrokontroléry, CPLD, FPGA, sériové FLASH a EEPROM, apod.
Skladem od 2196 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007