. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Snímače elektrického pole
19. června 2012 - 8:00 | Pandatron | Snímače elektrického pole | Komentářů: 2  

Snímače elektrického pole

Plessey snižuje náklady a na trh uvádí nové snímače elektrického pole s cenou pod 1 USD/ks. Obvody PS25451 vycházejí z technologie EPIC a jsou určeny pro všeobecné použití.

Plessey Semiconductors představil obvody PS25451 – levné zástupce portfolia snímačů elektrického pole. Zatímco původní verze byla zaměřena primárně na lékařské aplikacích, jako je kupříkladu vzdálené monitorování srdečního rytmu, poslední zástupce umožňuje nasazení v libovolné aplikaci ve spotřebním trhu.

Inovovaná konstrukce snímacích elektrod byla navržena jako srovnatelná náhrada elektrod z oxidu-titaničitého, které jsou dnes nejčastěji používány právě v lékařských aplikacích s technologií EPIC - Electric Potential Integrated Circuit.

Mezi další předpokládané aplikace obvodů PS25451 lze zařadit kupříkladu bezdotykové spínače osvětlení, dálková ovládání interaktivních hraček, počítačových her, televizorů, monitorů, dalších zařízení, založená na gestech či pro detekci pohybu v zabezpečovacích a systémech.

Senzory EPIC mají za sebou již poměrně dlouhou historii, sahající až do roku 2004, kdy byly vyvinuty na univerzitě v Sussexu v Anglii. A teprve až nyní se jim dostalo komerčního využití na základě licence společnosti Plessey. Základem technologie je měření změn elektrického pole v podobných sestavách, využívaných k detekci změn magnetického pole v magnetometru. Výhodou je bezproblémová činnost a bezpečná detekce na delší vzdálenost a například i přes oblečení. Díky tomu mohou být snímače použity pro zabezpečovací systémy a bezkontaktní snímání, stejně jako pro detekci srdečního rytmu v lékařských aplikacích a detekci činnosti či poškození nervů a svalů buď suchým kontaktem, nebo zcela bez kontaktu.

Dostupnost a cena:
Obvody PS25451 jsou již nyní k dispozici a to v ceně pod 1 USD při objemu nad 50.000 ks. Dodávány jsou v obalech pro s odhalenými piny pro povrchovou montáž v rozměrech 10 x 10 x 2 mm. Obvody jsou také pinově kompatibilní se stávajícími senzory EPIC PS25401.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

Ultra-low cost version of its award winning EPIC sensor for high volume consumer applications
Electric Potential Integrated Circuit (EPIC)GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGEN170 - Generátor 5 MHz až 170 MHz
Moduly PGEN170, jejichž základem je integrovaný obvod LTC6905, jsou lineárně řízené generátory obdélníkového signálu v rozsahu 5 MHz až 170 MHz.
Skladem od 630 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007