. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
V Milovicích vznikne vědeckotechnický park s podporou OPPI

V Milovicích vznikne vědeckotechnický park s podporou OPPI

V Milovicích vznikne vědeckotechnický park s podporou OPPI, firmám poskytne kvalitní zázemí pro výzkum, vývoj a inovace.

Energoklastr, České vysoké učení technické v Praze (ČVUT) a Centrum pro výzkum, vývoj a inovace spojily síly ve středočeských Milovicích. Za 533 milionů korun tu vybudují vědeckotechnický park (VTP), který má podpořit rozvoj malého a středního podnikání. Tři čtvrtiny nákladů má pokrýt dotace z Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI). V rámci projektu vznikne až sto nových pracovních míst. Pilotně má Vědeckotechnický park Milovice začít fungovat ve druhé polovině roku 2014, ostrý provoz se spustí začátkem roku 2015.

„Výzkum, vývoj a inovace jsou klíčové pro udržení mezinárodní konkurenceschopnosti České republiky. Právě vědeckotechnické parky pro představují ideální prostředí, a to díky špičkově vybaveným laboratořím,“ říká ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba a doplňuje: „Zázemí ve VTP mohou najít nově vznikající i existující inovační firmy, které pak díky transferům technologií mohou uvést výsledky do praxe.“

„Program Prosperita, z kterého získal VTP Milovice dotaci, pomáhá spolupráci podnikatelské sféry s výzkumem, tedy s vysokými školami nebo výzkumnými institucemi. Podporovanými aktivitami jsou především zakládání a rozvoj vědeckotechnických parků, podnikatelských inkubátorů i center pro transfer technologií a vytváření sítí business angels, které pomáhají ke vzniku a rozvoji inovativních firem,“ uvádí náměstek pro oblast fondů EU, výzkumu a vývoje ministerstva průmyslu a obchodu Martin Frélich.

„Vědeckotechnický park je důležitý i proto, že vzniká právě ve středočeských Milovicích. Ve městě v minulosti nechvalně proslulém jako zázemí sovětské moci, které je plné nevyužitých budov, tzv. brownfieldů. Věřím, že se i díky VTP a firmám, které ho využijí, podaří image obce pozitivně změnit a posílit tak českou ekonomiku,“ popisuje svůj náhled na věc Miroslav Křížek, generální ředitel agentury CzechInvest, která Operační program Podnikání a inovace administruje.

„Náš vědeckotechnický park nabídne komplexní služby zejména v oblasti výzkumu a vývoje. K dispozici budou mimo jiné laboratorní, administrativní a testovací plochy, které si bude možné pronajmout. Firmy budou moci využít také aerodynamický tunel s unikátní technologií,“ vysvětluje předseda správní rady VTP Milovice Oldřich Starý a dodává: „Předpokládáme, že park bude zajímavý zejména pro automobilový průmysl a udržitelnou energetiku s důrazem na úspory a efektivní využívání energií.“

Součástí projektu VTP Milovice je vznik a provoz vědeckotechnického parku, podnikatelského inkubátoru a centra pro transfer technologií. Chybět nebude ani vzdělávací sekce s odbornou garancí pražského ČVUT.VTP Milovice je členem Společnosti vědeckotechnických parků v České republice.

Odkazy & Download:
Domovská stránka CzechInvestu
Novela zákona pomáhá zvýšit zájem firem investovat v České republice
V Milovicích vznikne vědeckotechnický park s podporou OPPIGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
XPort XE
Síťový převodník řady Xport, integrovaný do konektoru RJ45
Skladem od 850 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007