. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nová řada RFID transpondérů Atmel
17. července 2012 - 8:45 | Pandatron | Nová řada RFID transpondérů Atmel | Komentářů: 0  

Nová řada RFID transpondérů Atmel

Nová řada RFID transpondérů společnosti Atmel využívá unikátních vlastností digitální registru AFE s cílem dosažení vysokého výkonu a snadného vývoje a výroby identifikačních systémů.

Společnost Atmel představila nové RFID transpondéry pro nízkofrekvenční pásma. Čipy RFID ATA5577M1330C-PP jsou určeny pro použití v celé řadě aplikací a systémů řízení přístupu, průmyslové automatizace, stejně jako v podobě hardwarových klíčů, bezdrátových transpondérů apod. Díky tomuto čipu mohou vývojáři mnohem snadněji vytvářet flexibilní a vysoce účinné zařízení bezdrátové identifikace. Výhodou je rovněž kompatibilita s celou řadou konkurenčních RFID zařízení s integrovanou anténou, pracujících na frekvenci 125 kHz.

Nové obvody kombinují maximální flexibilitu a univerzální použití, což je základním požadavkem dnešního trhu. V jediném pouzdře je tak připravena planá podpora přenos dat od RF/2 až po RF/128 (64kBit/s až 1kBit/s při 125 kHz) s implementací řady modulačních schémat, jako jsou ASK, FSK, PSK, Manchester, Bi-phase a NRZ. Patentovaná technologie společnosti Atmel, spočívající ve využití digitálních registrů pro externí analogové rozhraní – AFE (Analog Frontend Register) umožňující snadné přizpůsobení a konfiguraci analogové části transpondéru tak, aby bylo možné v rámci integrovaného systému transpondéru a čtečky dosáhnout maximální účinnosti. Podle slov výrobce se přitom jedná o jediné obvody na trhu, které umožňují konfiguraci analogové části čipu transpondéru s cílem zlepšit účinnost přenosu. Tím, že obvody konfiguračním registrem eliminují nutnost servisního zásahu do zařízení a přímo na na čipu integrují AFE mohou výrazně zjednodušit vývoj zařízení i celý výrobní proces.


Obr. 1: RFIS sestava s transpondérem z řady ATA5577

Programovatelné transpondéry s podporou operace čtení/zápis zajišťují všechny důležité funkce identifikačního systému. Jedná se o pasivní RFID zařízení, která nevyžadují použití externího napájecího zdroje, a která podporují bezkontaktní operace čtení i zápis dat přenášených v obousměrném režimu.


Obr. 2: Průběh testovacího signálu

Obvody ATA5577M1330C-PP jsou dodávány v plastovém pouzdře s nulovým obsahem olova a vestavěnou anténou v podobě konfigurovatelného LC-obvodu. Integrovaná paměť EEPROM s kapacitou 363 bitů je rozdělena do bloků, které mají následující využití:

  • 224 bitů (7 bloků) - Uživatelská paměť
  • 32 bitů (jeden blok) pro uložení konfigurace
  • 32 bitů (jeden blok) pro uchování dat
  • 64 bitů (2 bloky) - unikátní sériové číslo
  • 11 bitů ochrana

Pro podporu vývoje a snazší nasazení obvodů v nových aplikacích, nabízí společnost seznamovací a hodnotící sady ATA2270-EK1 a ATA5505-EK1, které jsou dodávány s ukázkami transpondérů. Sestavy jsou založené na mikrokontrolérech AVR a obsahuje všechny potřebné hardwarové a softwarové prvky pro vývoj RFID systémů.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

ATA5577M1330C-PP
ATA5577M1330C-PP documents
Application Note for Transponder Evaluation Board ATAB5570GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
L20 QUECTEL
GPS modul L20 firmy QUECTEL, SiRFStarIV, UART/I2C
od 263 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007