. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Budoucnost automobilového osvětlení
1. srpna 2012 - 8:00 | Pandatron | Budoucnost automobilového osvětlení | Komentářů: 0  

Budoucnost automobilového osvětlení

Výrobce světelných zdrojů OSRAM učinil důležitý krok směrem k organickým světelným diodám (OLED), které se hodí pro použití v automobilovém průmyslu.

Výrobce světelných zdrojů OSRAM učinil důležitý krok směrem k organickým světelným diodám (OLED), které se hodí pro použití v automobilovém průmyslu. Společnost vůbec poprvé vyvinula OLED, které prokázaly schopnost vydržet teploty až 85 °C po dobu několika set hodin při dlouhodobé laboratorní zkoušce. Teplotní stabilita je přitom největší výzvou, pokud jde o vhodnost těchto inovačních plošných světelných zdrojů, při použití v autech. „Nyní se již zabýváme budoucím použitím OLED v automobilovém průmyslu”, řekl Ulrich Eisele, odpovědný za obchodní úsek OLED ve společnosti OSRAM.

Světlo se stává stále důležitějším faktorem automobilového designu. Zatímco ještě před několika lety výrobci zdůrazňovali důležitost tvaru auta více než cokoli jiného, dnes má již téměř každá značka svou vlastní charakteristickou „světelnou tvář“ – vytvořenou pomocí světelných diod (LED). Každé druhé nové auto je vybaveno LED světelným zdrojem společnosti OSRAM. Pro zavedení dalších jedinečných „nápaditých“ vlastností rozhodujících pro prodej odborníci předpokládají, že kromě bodových LED zdrojů se také plošné světelné zdroje OLED stanou nedílnou součástí automobilového průmyslu. Obrovské množství světelných aplikací v autech vyžaduje plošné světlo – zvláště světelné aplikace, které zajišťují viditelnost v silničním provozu, jako jsou například ukazatele, zadní světla nebo vnitřní osvětlení.

Největším problémem při vývoji organických světelných diod pro automobilový průmysl je teplotní stabilita. Aby byly vhodné pro použití v autech, musejí OLED splňovat specifikace výrobce. Například, v případě zadních světel, musejí vydržet teplotní špičky až 85 °C nebo i vyšší. Když byly první OLED výrobky pro světelné aplikace poprvé představeny před téměř třemi lety, jejich teplotní odolnost byla maximálně dvě až tři hodiny. Díky nové rekordní OLED společnost OSRAM překonala tuto teplotní odolnost stokrát. Další desetinásobné zvýšení učiní první aplikace v automobilech životaschopnými. Současný vývoj je zaměřen takovým směrem, který předpokládá toto zvýšení během několika let. Vzhledem k tomu, že auta jsou vyvíjena několik let dopředu, OLED prvky mohou již teď být zahrnuty do plánů pro další automobilové generace.

Odkazy & Download:
Domovská stránka OSRAM
Prezident České republiky, pan Václav Klaus, navštívil výrobní závod společnosti Osram Česká republika v Bruntále
OSRAM proměňuje LED svítidla v konstrukční prvkyGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WiFi moduly WizFi250-H
WiFi moduly WizFi250 přinášejí snadné a rychlé připojení libovolné aplikace do internetu, nebo vytvoření vlastního AP.
Skladem od 640 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007