. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Řízení DC motorů FPGA
15. brezna 2016 - 8:00 | Pandatron | Řízení DC motorů FPGA | Komentářů: 2  

Řízení DC motorů FPGA

Řízení stejnosměrných (DC) motorů pomocí konfigurovatelných logických obvodů - FPGA/CPLD je dalším pokračováním série článků serveru PyroElectro.

Řízení stejnosměrných (DC) motorů pomocí konfigurovatelných logických obvodů – FPGA/CPLD je dalším pokračováním série článků serveru PyroElectro. Článek přitom navazuje na předchozí díly, ve kterých byl představen způsob vytvoření PWM výstupu s CPLD nebo FPGA a také dynamické zpracování analogového vstupu pomocí A/D převodníku. Řízení motorů je tak výsledkem kombinace obou uvedených funkcí.

Na internetu lze samozřejmě nalézt celou řadu jiných a jistě mnohem efektivnějších způsobů řízení stejnosměrných motorů, ovšem žádný z nich ke své suknic nevyužívá obvodů CPLD nebo FPGA. Tento článek se zaměřuje popis principu použití CPLD ve funkci analogového stupu a pak odpovídajícího řízení signálu budiče motorů. Cílem je získat přesnou kontrolu nad nad rychlostí a směru otáčení stejnosměrného motoru především do aplikací, ve kterých je konfigurovatelný logický obvod použit již k jiné funkci.

Cílem projektu je vytvořit jednoduchý systém jednoho vstupu a jednoho výstupu, který bude zajišťovat řízení motoru. Řídicím vstupem je v našem případě jednoduchý potenciometr a úkolem obvodu FPGA nebo CPLD je použít vstup pro vytvoření správného pracovního cyklu PWM výstupu do budiče stejnosměrného motoru.

K dosažení uvedeného výsledku je v aplikaci použit analogově-digitální převodník typu MAX150 zajišťující převod úrovně analogového napětí z připojeného potenciometru. Po digitalizaci analogového vstupu je získaný signál veden do obvodu CPLD (EPM7128) ve kterém se zajišťuje vytvoření standardního PWM signálu pro řízení budiče DC motoru - obvodu SN755410NE. Pro vytvoření vnitřní struktury byl použit programovací jazyk VHDL.

Zdroj: FPGA DC Motor ControlGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
GPS-330R
Kompletní GPS přijímač se ziskovou anténou a komunikačním rozhraním USB.
od 1290 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007