. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Kombinovaný modul GPS/GLONASS
28. srpna 2012 - 8:00 | Pandatron | Kombinovaný modul GPS/GLONASS | Komentářů: 0  

Kombinovaný modul GPS/GLONASS

Společnost MSC rozšířila svou nabídku o kombinovaný GLONASS / GPS modul společnosti Quectel. Modul nese označení L16 a umožňuje simultánní příjem navigačního systému GPS i GLONASS , resp. otevřeného kanálu L1. Jedná se tak o první modul Quectel, který byl vyvinut speciálně pro použití i na ruském a východoevropském trhu.

Modul L16 společnosti Quectel využívá jednočipového navigačního systému Teseo II od společnosti STMicroelectronics. S podporou dvou rychlých kanálů a 32 kanálů pro sledování umožňuje příjem jakékoliv kombinace signálů GPS a GLONASS. Navíc však moduly L16 podporují také také technologii ST-AGPS (Self-Trained Assisted GPS).


Obr. 1: L16 - Kombinované moduly GPS/GLONASS

Díky současnému využití signálů systémů GPS a GLONASS se nejen zkracuje TTFF čas (Time To First Fix), ale vyšší počet viditelných satelitů umožňuje rovněž zvýšení přesnosti určené polohy a to až na 1,5 m.


Obr. 2: Zjednodušené vnitřní blokové schéma modulů L16

Díky odběru proudu 110 mA při aktivaci a dále jen 95 mA v případě sledování provozu, stejně jako širokému rozsahu provozních teplot od -40 až do +85 °C jsou GLONASS / GPS moduly L16 vhodné pro použití v širokém rozsahu spotřebitelských, automobilových a průmyslových aplikací. Široké možnosti uplatnění a jednoduchou implementaci modulů dále podporují hned dvě rozhraní typu UART i podpora aktivních a pasivních anténních systémů.


Obr. 3: Rozmístění pinů L16

Dostupnost a cena:
Moduly jsou dostupné v provedení s rozměry cca. 22 x 17 x 3 mm a to jak u distributora MSC, tak i společnosti SOS electronic. U obou uvedených distributorů je zájemcům dostupný rovněž také kompletní L16 vývojový kit, obsahující kombinaci sady hardware a software. Přibližná kusová cena modulů L16 se pohybuje kolem 350 Kč a vývojový kit L16EVBKIT lze získat v ceně cca. 1000 Kč/ks.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

First GLONASS/GPS module from Quectel developed especially for the Russian and Eastern European markets
L16 QUECTEL - GPS/GLONASS module 22.4x17x3.0mm, 2xUART, 28-pin SMD
Katalogový list výrobceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO4R - USB - 4x relé + 4x vstupy
Modul PUSBIO4R patří do skupiny nové řady USB – relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny výkonovými relé a izolovanými vstupy. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 735 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007