. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Hackování GSM paketů s Scapy
28. srpna 2012 - 7:00 | Pandatron | Hackování GSM paketů s Scapy   verze pro tisk

Hackování GSM paketů s Scapy

Na následující prezentaci z bezpečnostní konference DeepSec 2011 Laurent, spoluzakladatel Klubu Chaos Computer v Berlíně, přibližuje možnosti využití softwarového nástroje Scapy k útokům na GSM síť a manipulaci s datovými pakety. V prezentaci je představeno jednoduché rozšíření Scapy, umožňující uživatelům vytvářet pakety GSM Layer 3 s pomocí jednoduchých syntaxí jazyka Python.

V případě hardware bylo použito univerzálního softwarového rádia USRP1 (Universal Software Radio Peripheral), běžně dostupného v ceně 700 USD, s deskou RFX900 a generátorem hodinového signálu typu Clocktamer.

Na mobilní GSM zařízení se podvržené pakety zasílají prostřednictvím systému openBTS.

Více informací na: http://2011.deepsec.net/GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007