. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Svět průmyslu na brněnském výstavišti
6. září 2012 - 8:00 | Pandatron | Svět průmyslu na brněnském výstavišti | Komentářů: 0  

Svět průmyslu na brněnském výstavišti

Do zahájení 54. mezinárodního veletrhu zbývá už jen pár dní. Brány nejvýznamnější přehlídky průmyslových technologií v České republice i středoevropském regionu se otevřou v pondělí 10. září a na stěžejní veletržní událost se chystají zástupci tisíců českých i zahraničních podniků. Co je v Brně čeká?

„Letošního ročníku se zúčastní přibližně 1860 vystavujících firem ze 32 zemí. Výstavní plocha se ve srovnání s loňskem mírně zvýšila, obsazené jsou všechny haly brněnského výstaviště a také část nekrytých ploch. Těší nás, že se opět vracejí některé firmy, které veletrh v posledních letech vynechaly. Získali jsme také řadu nových vystavovatelů z Česka a především ze zahraničí, takže se zájmem o účast můžeme být spokojeni,“ říká ředitel projektu MSV ing. Jiří Rousek.

Mezinárodní strojírenský veletrh 2012 stojí v čele celého komplexu specializovaných veletrhů strojírenského a technologického zaměření. Společně s MSV ve dnech 10. – 14. září proběhnou také Mezinárodní veletrh obráběcích a tvářecích strojů IMT, Mezinárodní slévárenský veletrh FOND-EX, Mezinárodní veletrh svařovací techniky WELDING, Mezinárodní veletrh plastů, pryže a kompozitů PLASTEX. a Mezinárodní veletrh technologií pro povrchové úpravy PROFINTECH. Vystavovatelé i návštěvníci tak mohou těžit ze synergických efektů plynoucích ze souběžné prezentace klíčových průmyslových oborů. Nabídku doplňuje Mezinárodní veletrh bezpečnosti a ochrany zdraví při práci INTERPROTEC a ve čtvrtek 13. září se na brněnském výstavišti uskuteční veletrh pracovních příležitostí JobFair MSV.

Ekonomické velmoci vystavují v Brně
Podíl zahraničních vystavovatelů bude stejně jako na MSV 2011 mimořádně vysoký a dosáhne čtyřiceti procent. Zahraniční firmy přijedou ze 32 zemí a vůbec nejvíce – přibližně 350 vystavovatelů – se opět přihlásilo z Německa, které má na MSV tradičně nejsilnější zastoupení. Ovšem na dalších místech se pořadí změnilo, protože velký zájem o prezentaci v Brně projevily dvě významné světové ekonomiky, Indie a Rusko.


Obr. 1: Plánek Mezinárodního strojírenského veletrhu

Díky podpoře indického ministerstva obchodu a průmyslu se MSV v rámci projektu India Show zúčastní 130 indických průmyslových podniků z různých oborů. Jejich společná expozice obsadí třetinu pavilonu Z a chystá se také několik dvoustranných setkání českých a indických firem. Význam projektu India Show podtrhne návštěva indické delegace vedené ministrem obchodu a průmyslu panem Anandem Sharmou.


Obr. 2: Elektromobil VUT SUPER EL II

Čestným partnerem veletrhu je Rusko s historicky největší prezentací Ruské federace na brněnském výstavišti v počtu přibližně 90 firem. Také za rozsáhlou ruskou expozicí v pavilonu A1 stojí podpora vlády a Ministerstva průmyslu a obchodu Ruské federace. Zastoupeny jsou průmyslové podniky z deseti ruských regionů a nechybějí mezi nimi velké státní korporace jako Ruské železnice nebo Rosatom. Rozvoj dvoustranných hospodářských kontaktů podpoří akce jako Rusko – český dialog o inovacích „120 sekund“ nebo Business den Ruské federace.

Čtvrtou nejpočetněji zastoupenou zahraniční zemí bude Slovensko se 70 vystavovateli, následují Itálie (50 firem) a Rakousko (40 firem). Ze světových ekonomických velmocí opět nechybí ani Čína a v rámci doprovodného programu proběhne ekonomický dialog USA – ČR za účasti delegace amerického ministerstva obchodu.

Odkazy & Download:
Domovská stránka MSV 2012
Doprovodný program
Seznam vystavovatelůGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
SDR-5+ HF receiver - All Mode Softwarový přijímač
Digitální softwarový přijímače SDR-5+ je již pátou generací špičkových produktů naší společnosti. Jedná se o All Mode Receiver s integrovaným generátorem, dvěma anténními vstupy a VCO vstupem s frekvenčním rozsahem 0 až 100 MHz.
Skladem od 2550 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007