. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Návštěva prezidenta republiky na elektrárně Temelín

Návštěva prezidenta republiky na elektrárně Temelín

Návštěva prezidenta republiky na elektrárně Temelín. Energetická bezpečnost České republiky a dostavba elektrárny Temelín. Takové bylo hlavní téma setkání a prohlídky areálu.

„Běžný občan nedoceňuje skutečnost, že jedna pětina elektrické energie v České republice pochází z Temelína. Je to vynikající dílo českých rukou a myslím, že bychom si ho měli všichni vážit. Jsou stále lidé, kteří, dle mého názoru, nesmyslně stále bojují proti jaderné energetice . Považuji za velmi významné, že je nakročeno k výstavbě dalších dvou bloků Temelína,“ uvedl doslova prezident Václav Klaus.

Dalšími účastníky setkání byli ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová a představitelé společnosti ČEZ v čele s předsedou představenstva a generálním ředitelem Danielem Benešem.


Obr. 1: Průchod elektrárnou Temelín (zleva ředitel ETE Miloš Štěpanovský, ředitel Divize výroba společnosti ČEZ Vladimír Hlavinka, prezident republiky)

Společně navštívili strojovnu prvního výrobního bloku, mezisklad použitého paliva a také plochu, na které by v příštích letech měly vyrůst bloky tři a čtyři. Podle ministra průmyslu a obchodu jde o strategický projekt, který by měl v příštích desetiletích zajistit dostatek cenově přijatelné, stabilní a čisté energie pro české domácnosti a průmysl.

Prohlídka budoucího staveniště nových bloků (zleva Iva Kubáňová, manažerka Nových jaderných zdrojů společnosti ČEZ, Petr Závodský, ředitel Nových jaderných zdrojů společnosti ČEZ, prezident republiky, Vladimír Hlavinka, ředitel Divize výroba společnosti ČEZ).


Obr. 2: Prohlídka elektrárny Temelín (zleva předsedkyně SÚJB Dana Drábová, prezident republiky, ředitel ETE Miloš Štěpanovský,)

„Naším úkolem je najít pro budoucnost správný energetický mix, tedy podíl různých zdrojů, které máme a budeme mít k dispozici za předpokladu, že nebudeme chtít elektřinu dovážet. A cíl je zřejmý – české domácnosti nesmí strádat a český průmysl musí mít k dispozici stabilní elektřinu za stabilní cenu tak, aby mohl udržet a zvýšit počet pracovních míst,“ řekl ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.

„Skupina ČEZ chápe výstavbu dvou nových bloků v Temelíně jako prvořadý projekt, který je významný jak pro nás, tak pro region i celou Českou republiku . Do jeho přípravy se zapojili naši nejlepší odborníci, intenzivně probíhají přípravné práce, včetně souvisejících a vyvolaných investic. V letošním roce bychom také rádi dokončili proces EIA, přípravu stavby bychom tím výrazně posunuli dopředu,“ uvedl během jednání generální ředitel skupiny ČEZ Daniel Beneš.


Obr. 3: Prohlídka budoucího staveniště nových bloků (zleva manažerka Nových jaderných zdrojů společnosti ČEZ Iva Kubáňová, ředitel Nových jaderných zdrojů společnosti ČEZ Petr Závodský, prezident republiky, ředitel Divize výroba společnosti ČEZ Vladimír Hlavinka, ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba)

Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost se při jednání věnovala, mimo jiné, i hodnotícím kritériím nabídek, především s ohledem na bezpečnost připravovaných bloků. „Vítězná nabídka musí být perfektně vyvážená. Jejím účelem není najít nejlevnější variantu, ale tu nejlepší, především co se bezpečnosti týče. Bezpečnost a licencovatelnost mají v kritériích takovou váhu, že ekonomická stránka nemůže převážit. A za druhé, jaderná bezpečnost je proces, který se neustále vyvíjí, takže projekt musí být připraven tak, aby do něj bylo možné vkládat nové poznatky, které se nepochybně objeví,“ řekla Dana Drábová.

Prezident republiky se také seznámil se současným provozem elektrárny. „Na jednoduchých statistikách jsme dokladovali, že patříme mezi špičková zařízení na světové úrovni. Ať už jde o úroveň ochrany, nebo případné drobné technické poruchy,“ uvedl ředitel Jaderné elektrárny Temelín Miloš Štěpanovský. Při jednáních seznámil prezidenta mimo jiné s ekonomikou provozu elektrárny a jejím přínosem pro region i celou Českou republiku.

Odkazy & Download:
Domovská stránka skupiny ČEZ
Severočeské elektrárny Skupiny ČEZ mají za sebou devětadvacet exkurzí
Návštěva prezidenta republiky na elektrárně TemelínGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
GPS-320FW
Kompletní GPS přijímač se ziskovou anténou a komunikačním rozhraním RS232 / TTL.
od 1490 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007