. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Srovnání sériových datových rozhraní
25. listopadu 2013 - 1:00 | Pandatron | Srovnání sériových datových rozhraní   verze pro tisk

Srovnání sériových datových rozhraní

Společnost Maxim Integrated zveřejnila tabulku, srovnávající základní vlastnosti nejrozšířenějších standardních sériových rozhraní.

Sériová datová rozhraní, jako jsou kupříkladu SPI, I2C, CAN a další, slouží k propojení dvou nebo více digitálních elektronických prvků k zajištění vzájemné komunikace. Konstruktéři mohou následující tabulku využít nejen ke srování základních vlastností, ale mohou se při ní orientovat i při svých návrzích. Zvlášť důležitými parametry jsou počet signálových linek, síťová velikost, rychlost přenosu, maximální vzdálenost, odolnost proti rušení, odolnost proti chybám a v neposlední řadě také celková spolehlivost rozhraní.

Společnost Maxim Integrated vychází z oblíbených produktů řady MAX a Dallas Semiconductor, ktré jsou známy svým rozhraním 1-Wire®. Jednovodičové rozhraní je oblíbené pro svůj minimalistický design a také nízkou výrobní cenu. Mezi další hlavní přednosti tohoto rozhraní patří master/slave architektura a možnost napájení slave zařízení přímo po datové lince, využívané rovněž ke komunikaci. Naproti tomu 1-Wire master lze snadno realizovat pomocí software přímo na libovolném mikrokontroléru (MCU), pouze za pomocí jediného I/O pinu. Zájemcům je dále k dispozici rovněž celá řada převodníků typu I2C-, UART(RS-232)- a USB-to-1-Wire, takže na straně hostitelské aplikace může být stále využíváno výhod jednovodičového rozhraní.

Více informací na: http://www.maximintegrated.com/app-notes/index.mvp/id/3438GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007