. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Využíváte keramické kondenzátory k filtrování napájení?

Využíváte keramické kondenzátory k filtrování napájení?

Díky velmi nízkému sériovému odporu (ESR) poskytují SMD keramické kondenzátory velmi cennou službu v napájecích částech různých zařízení. V mnoha případech tak už pro filtrování není třeba přidávat jiné typy kondenzátorů.

SMD keramické kondenzátory jsou dnes již běžně dostupné v poměrně velmi velkých kapacitách jednotek až desítek uF při zachování malých rozměrů (0603 - 1210). Dostupné jsou i větší kapacity ve větších pouzdrech, ale zvláště u těchto malých pouzder (0603-1210) je nabídka výrobců bohatá a ceny jsou výrazně nižší ve srovnání s nedávnou minulostí.


Obr. 1: Využíváte keramické kondenzátory k filtrování napájení?

Základní vlastnosti a výhody:

  • Velmi nízký ESR
  • Vynikající filtrační vlastnosti
  • Velká kapacita při malých rozměrech
  • Dlouhá životnost

Proč použít keramický kondenzátor? V první řadě má řádově nižší hodnotu ESR (desítky miliohmů) než elektrolytické a tantalové kondenzátory. To se odráží v malých ztrátách a výborných filtračních vlastnostech i při vysokých kmitočtech a při vysokých proudech, což je zvláště výhodné při napájení rychlých integrovaných obvodů a ve spínaných zdrojích. Nízká spotřeba moderních součástek umožňuje snížit celkovou kapacitu kondenzátorů v napájecí části, proto v mnoha případech postačuje již několik uF. Velkým plusem je také dlouhá životnost, protože neobsahují žádný tekutý elektrolyt. Přirozeně v zařízeních, kde jsou velké proudové špičky, by bylo ekonomicky nevýhodné použít pouze keramické kondenzátory. V takových případech je ideální kombinace keramických a tantalových nebo elektrolytických kondenzátorů.

V nabídce společnosti SOS electronic naleznete více typů, mezi jinými i novinku v naší nabídce - 2,2uF/10V/0805 ve hmotě X7R od společnosti YAGEO (všimněte si prosím výrazně nižší ceny při koupi od 50ks). Hmota X7R zaručuje velmi dobré parametry v širokém rozsahu teplot a napětí. Detailní informace Vám poskytnou dokumenty X7R, X5R a Y5V.

V případě zájmu o jakýkoliv komponent z portfólia YAGEO prosím kontaktujte společnost SOS electronic.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Domovská stránka firmy SOS electronic
Využíváte keramické kondenzátory k filtrování napájení?GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Vývojový kit MEGA48
Univerzálním a bohatě vybavený vývojový kit s obvodem ATmega48 společnosti ATMEL je vhodný jak pro začátečníky, tak i profesionály.
Skladem od 755 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007