. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Displej eDIPTFT32 od Electronic Assembly porozumí Vašim příkazům

Displej eDIPTFT32 od Electronic Assembly porozumí Vašim příkazům

Nový inteligentní displej eDIPTFT32 od Electronic Assembly zobrazí vše co mu přikážete. Je jako dobrý sluha, rozumí příkazům, nepotřebuje detaily, zapne se okamžitě, není náročný na spotřebu a rozumí až třem jazykům.

Displej eDIPTFT32 představuje světovou novinku ve svojí třídě. Vysoce kvalitní TFT displej se svítivostí 500-700 cd/m2, s 320x240 body a LED podsvícením, dokáže díky zabudovanému inteligentnímu řadiči zobrazit text, grafiku, různé sloupcové grafy a mnohé další jen pomocí příkazů. Proto odpadá potřeba náročného a zdlouhavého programování na úrovni pixelů a tím se podstatně ulehčuje a zkracuje tvorba grafického rozhraní při vývoji nového zařízení. Dodává se s mnohými předdefinovanými funkcemi – 8 fontů adaptovatelných podle potřeby, s měnitelnou velikostí od 2 do 80mm a s možností otáčet v 90°krocích. Dále obsahuje grafické symboly a geometrické funkce, sloupcové grafy, rámečky, spínače a mnohé další. Polohu textu a grafiky je možné nastavit s přesností na 1 pixel. Díky vnitřní 4MB paměti je možné přidat mnohé další symboly a fonty, obrázky, animace a makra. Pro definování takovýchto funkcí je dostupný volně stáhnutelný editor/ překladač „LCD Tools for Windows“. Též je možné lehce vizualizovat analogové měřáky. Pro tento účel obsahuje displej 2 analogové vstupy s 10 bitovým AD převodníkem.


Obr. 1: Nový displej eliminuje potřebu náročného a zdlouhavého programování na úrovni pixelů

Základní vlastnosti a výhody:

 • Inteligentní modul displeje 3,2“ TFT
 • 320x240 bodů, 65536 barev
 • Extrémně jednoduchá implementace do zařízení
 • Ovládání pomocí příkazů – bez potřeby pracovat na úrovni pixelů
 • Není potřeba PC nebo embedded system
 • Plná funkčnost okamžitě po zapnutí
 • RS232, I2C a SPI rozhraní
 • Mnohé předdefinované škálovatelné fonty (2-80mm), grafické symboly, sloupcové grafy,...
 • 4 MB RAM pro vlastní fonty, symboly, makra, obrázky nebo animace
 • Volitelný dotykový panel s variabilním rastrem
 • Digitální I/O porty pro připojení klávesnice až 8x8 bodů
 • 2 analogové vstupy s 10 bitovým rozlišením
 • LED podsvícení, stmívatelný na 0-100%
 • Spotřeba pod 1W
 • Rozšířený teplotní rozsah -20° až +70°C

eDIPTFT32 obsahuje až 3 komunikační interfacy – RS232, I2C a SPI, proto je možné ho připojit prakticky k libovolnému zařízení. K univerzálnosti použití přispívá možnost napájení na 3,3 i 5V, při spotřebě méně než 1W. Podsvícení displeje je regulovatelné softwarově od 0 do 100%. Displej je možné objednat s nebo bez rezistivního dotykového panelu, kontrolér je už zabudovaný v TFT module. Dotykový panel umožňuje použít grafické kontrolní prvky („tlačítka“). Díky možnosti použít makra je možné různě měnit zobrazovaný obsah a vytvářet tak různé menu. Dá se zadefinovat až 40 různých tlačítek, spínačů a sloupcových grafů a měnit je podle potřeby. Díky 8 vstupním a 8 výstupním portům je možné připojit externí klávesnici až do matice 8x8.

Mechanicky je modul navrhnutý pro maximální využití prostoru a zvětšení aktivní plochy. Montáž na DPS je velmi jednoduchá pomocí kolíkové lišty na spodní straně, bez potřeby šroubků, dištančních sloupků nebo kabelů – stačí vložit do DPS a připájet. Dostupný je též montážní rámeček, vývojový USB kit, interfejs expandér, dutinková lišta 1x20 jako i „Starter kit“. Bližší informace nabízí produktový leták a eDIPTFT32 datasheet.

Jestli potřebujete displej s podobnými vlastnostmi ale s větším rozlišením, firma Electronic Assembly vyrábí též 4,3“ eDIPTFT43, který máme v nabídce i s příslušenstvím jako Starter kit.

V případě zájmu o produkty Electronic Assembly prosím kontaktujte společnost SOS electronic.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Domovská stránka firmy SOS electronic

Displej eDIPTFT32 od Electronic Assembly porozumí Vašim příkazům
eDIPTFT32 datasheet
vývojový USB kitGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB teploměr a vlhkoměr
Digitální USB teploměr a vlhkoměr s možností připojení externího čidla, funkcí termostatu se zasíláním e-mailu i přenosem dat na webový server.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007