. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nová komunikační brána Anybus X-gateway
10. října 2012 - 5:30 | Pandatron | Nová komunikační brána Anybus X-gateway | Komentářů: 0  

Nová komunikační brána Anybus X-gateway

Společnost HMS Industrial Networks nyní uvádí na trh novou řadu komunikačních bran Anybus X-gateway, které umožňují komunikaci mezi různými průmyslovými komunikačními sítěmi a systémem PROFINET IRT.

Společnost HMS Industrial Networks nyní uvádí na trh novou řadu komunikačních bran Anybus X-gateway, které umožňují komunikaci mezi různými průmyslovými komunikačními sítěmi a systémem PROFINET IRT. Nové komunikační brány X-gateway slouží k propojení sítí PROFIBUS a CANopen s PROFINET IRT Fiber Optics a sítí ControlNet, EtherNet/IP a DeviceNet s PROFINET IRT s metalickými kabely. Komunikační brány X-gateway pomáhají majitelům společností a výrobcům strojů při migraci k systému PROFINET bez nutnosti úprav již existujícího řídicího systému stroje.

Mnohé průmyslové podniky nyní přecházejí k sítím průmyslového Ethernetu, mezi něž patří i PROFINET. Ovšem často již provozují subsystémy a zařízení, která využívají jiné komunikační sítě, a ty je třeba začlenit do nového komunikačního systému. Komunikační brány Anybus X-gateway od společnosti HMS nabízejí snadný způsob, jak provozované subsystémy připojit ke komunikačnímu systému PROFINET.

Co je nového?
To, že komunikační brány Anybus X-gateway mohou již propojovat PROFINET a mnohé průmyslové sběrnice i sítě průmyslového Ethernetu, není novinka. HMS však nyní rozšiřuje konektivitu také na PROFINET IRT (Isochronous Real Time) ve verzi s optickou i metalickou kabeláží. Pro metalické sítě jsou to nově sítě ControlNet, EtherNet/IP a DeviceNet, pro optické sítě PROFIBUS a CANopen.

Umožňuje migraci ke komunikačnímu systému PROFINET
„PROFINET IRT používají mnozí velcí evropští výrobci aut, mezi nimiž jmenujme zejména skupinu AIDA, a je to nejrychleji se rozvíjející standard průmyslového Ethernetu na trhu,“ říká Niklas Selander, product manager společnosti HMS. „Komunikační brána Anybus X-gateway umožňuje majitelům firmy využít existující zařízení a jednoduše je připojit k síti PROFINET IRT. To maximalizuje využití investic vložených do stávajících zařízení a urychluje migraci k systému PROFINET. Pro výrobce strojů je použití bran Anybus X-gateway také výhodné, protože nemusejí sami vyvíjet komunikační rozhraní, ale mohou pro připojení svých strojů k PROFINET IRT využít tuto komunikační bránu.“

Jak to pracuje?
Anybus X-gateway kopíruje data mezi průmyslovou sítí a PROFINET IRT. Parametry brány, např. velikosti I/O, se konfigurují pomocí rozhraní pod Windows, a není tedy nutné žádné programování.

Na straně systému PROFINET pracuje X-gateway jako I/O-Device v síti PROFINET IRT a podporuje až 220 bajtů I/O pro vstupní a výstupní data. Přenosová rychlost je 100 Mb/s (plný duplex) a používají se dva konektory RJ45 (pro metalickou verzi) nebo dva SC-RJ (pro optickou verzi), které umožňují vytvořit síť se sběrnicovou nebo kruhovou topologií. Integrovaný dvouportový přepínač IRT je další velmi užitečné zařízení, které eliminuje potřebu používat drahé externí přepínače.

Nová komunikační brána Anybus X-gateway umožňuje propojení mezi komunikačním systémem PROFINET IRT a různými průmyslovými sítěmi; zde je to PROFIBUS.

Co je to komunikační brána X-gateway?
Anybus X-gateway umožňuje dvěma rozdílným komunikačním sítím, aby spolu komunikovaly. Zjednodušeně můžeme říci, že je to real-time překladač mezi oběma sítěmi. Komunikační brány plní důležité funkce v průmyslové komunikaci, potřebné pro integraci systému i pro koncové uživatele, a nabízejí snadný způsob, jak propojit dvě jinak nekompatibilní komunikační sítě. HMS Industrial Networks je přední nezávislý dodavatel vestavných zařízení pro komunikační sítě v automatizaci. HMS vyvíjí a vyrábí komponenty pro připojení automatizačních zařízení do průmyslových komunikačních sítí. Vývoj i výroba jsou soustředěny v sídle firmy, švédském městě Halmstad.

Místní zastoupení má firma Chicagu (USA), Pekingu (Čína), Karlsruhe (SRN) Milánu (Itálie), Mylhúzách (Francie) a Tokiu (Japonsko). Firma vznikla v roce 1988 a v současné době má 240 zaměstnanců. V burzovním indexu NASDAQ OMX Nordic Exchange ve Stockholmu je vedena pod ISIN SE0002136242 v kategorii „Small Cap, Information Technology“.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Try the Netbiter remote management solution
PROFINET IO interface with IRTGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Nano SocketLAN
Miniaturní modul Nano SocketLAN určený ke snadnému připojení jakékoli aplikace do sítě 10/100BaseT Ethernet LAN.
Skladem od 887 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007