. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Bez práce je na půl milionů Čechů. Absolventům IT na SSŠVT to nehrozí

Bez práce je na půl milionů Čechů. Absolventům IT na SSŠVT to nehrozí

Ačkoli nezaměstnanost v září vzrostla díky novým absolventům, nejlépe jsou na tom s obsazováním stále IT obory. Podle zástupců SSŠVT drtivá většina jejích studentů zaměstnání doposud našla.

Nezaměstnanost v Česku v září vzrostla na 8,4 % ze srpnových 8,3 %. O práci se podle MPSV ucházelo bezmála půl miliónu lidí, oproti 41 tisícům volných míst. Na růstu nezaměstnanosti se podíleli především absolventi škol. Stále je největší zájem o IT pracovníky, strojní inženýry a rovněž manažery marketingu. Zájem o absolventy informačních technologií potvrzuje i Střední škola výpočetní techniky v Praze (SSŠVT), která patří mezi nejvýznamnější IT školy v Česku, doposud naprostá většina jejích studentů neskončila na úřadu práce.

Nejlépe s obsazováním do pracovních pozic na tom jsou absolventi technických oborů a IT specialisté či strojní inženýři. Přestože roste počet absolventů technických škol, jejich počet nestačí pokrývat rychle se zvyšující poptávku firem. „Nezaměstnanost studentům SSŠVT skutečně nehrozí. K tomuto dni nalezli práci prakticky všichni naši absolventi, aniž by byli evidování na úřadu práce,“ potvrdil ředitel Soukromé střední školy výpočetní techniky v Praze Martin Vodička. Úspěšnost pokračování v dalším studiu na univerzitě je vysoká. Studenty škola kontinuálně připravuje a až 94 % těch, kteří se hlásí na vysoké školy, uspěje. Práci snadno nacházejí i po absolvování vysokých škol.

Studenty IT lákají vysoké mzdy
Platy v oborech informačních technologií se dlouhodobě pohybují kolem 37 tisíc korun. Neobvyklé nejsou ani 150tisícové platy.

MPSV hlásí vysokou nezaměstnanost
O práci se podle ministerstva ucházelo v září 493 185 lidí. Volných pracovních míst přitom bylo pouhých 40 809.

Zaměstnanost zaručí i soukromá škola
Každý rok tisíce žáků končících základní školu řeší stejné problémy typu jakou střední školu si vybrat, zdali zvolit gymnázium, průmyslovku či jinou školu. Dále jaká by měla být ideální škola a co od ní očekávat. Rodiče je vedou k tomu, aby se po škole nejlépe uplatnili a měli slušnou mzdu. V současné době je situace na trhu práce velmi složitá.

SSŠVT je podle mnohých studentů ta pravá škola pro „ajťáky“ s dlouholetou tradicí, kvalitními učiteli a špičkovým technickým vybavením a moderními vyučovacími metodami. Na základě toho studenti získají i perspektivu studia na vysoké škole a bezproblémového karierního uplatnění. Nutno podotknout, že na škole se pořádají i nejrůznější sportovní a kulturní akce.

Cena společně s kvalitou rozhoduje
Spokojený s výukou i cenou 19 500 korun za rok studia na SSŠVT je například dnes již absolvent s přezdívkou Joe, který píše o svých školních zkušenostech na fóru serveru Root.cz. „Řekl bych, že poměr cena/výkon je dobrý, vzhledem k vybavení, úrovni, atp. Za sebe mohu říct, ano, pokud bych se měl hlásit znovu na střední školu, šel bych tam,“ uvádí Joe.
Co se technického vybavení týče, sekundujeme mu student s přezdívkou Fractal. „Jsem velmi spokojen, látka je brána dosti do hloubky, však není problém se ji naučit, pokud o to má člověk alespoň nějaký zájem. Co se češtiny a dějepisu týče, jsem více spokojen než na gymnáziu, ze kterého jsem na tuto školu přešel,“ píše Fractal na Root.cz.

Od teorie přes praxi
Kdo se chce skutečně rozvíjet a pracovat na sobě, tomu SSŠVT rozhodně má co nabídnout. Od teoretických poznatků z oblasti IT přes širokou škálu praktických dovedností pro práci v nejrůznějších sférách výpočetní techniky až po úzce zaměřené odborné aktivity v rámci jednotlivých studijních specializací. Základem celého studia je jeho praktické zaměření s maximálním počtem hodin strávených u počítače. „My se snažíme i v rámci běžné výuky na naší škole, aby naši studenti byli vedeni co nejvíce k praktickým dovednostem. Během studia jdou 2krát na souvislou 14 denní praxi,“ říká ředitel SSŠVT Martin Vodička.

Mimo výuku je k dispozici školní počítačové vybavení, možnost si zajít zacvičit do školní posilovny, vyrazit se spolužáky na snowboard či lyže, s kánoí na vodu nebo na tradiční sportovní kurzy. Všechny tyto akce jsou školou finančně dotované, stejně jako kurz pro získání řidičského průkazu.

A pokud studenti vyžadují rozvoj svých odborných dovedností i ve volném čase, nabízí škola řadu nadstavbových mimoškolních aktivit. Jedná se o prestižní mezinárodní kurzy týkající se informačních technologií. Například od Cisco Academy a Autodesk Academia. Bezproblémovou komunikaci v angličtině studentům nabídne přípravný kurz pro zkoušky Cambridge ESOL s možností získat certifikáty FCE a PET.

Soukromá střední škola výpočetní techniky, s.r.o. je střední odborná škola s dlouholetou tradicí, fungující od r. 1994. Studentům nabízí studium specializací: grafické systémy a tvorba webových stránek, správa počítačových sítí, programování a databázové systémy. V současné době patří mezi nejmoderněji softwarově i hardwarově vybavené školy v ČR. Jejím výrazným kladem je také kvalita pedagogů. Jak vyučující odborných, tak i všeobecně vzdělávacích předmětů, kteří jsou ve svých oborech fundovanými profesionály. Kvalita výuky se každoročně odráží ve vysokém počtu absolventů přijímaných na vysoké školy. O absolventy školy je rovněž značný zájem na trhu práce. Uplatňují se v širokém spektru zaměstnání spojených s využitím výpočetní techniky a informačních technologií. SSŠVT je členem Sdružení soukromých škol ČMS.

Pro více informací navštivte prosím http://www.sssvt.czGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 23. 02. 2014 v 21:28 zaslal host
práce
Nemyslím si že to nehrozí nejenom absolventům výše zmíněné školy, ale i ostatním. V IT se zas tak moc (dle mého) názoru nebere, zda ten člověk má vysokou nebo pouze střední školu. Bere se co doopravdy umí. Další velkou výhodou je praxe, ze začátku je možné dělat na časově omezených projektech a postupně přecházet do normální pracovní doby. A kde ty projekty najít? Na internetu je mnoho firem, které se specializují POUZE na hledání práce pro ajťáky (teď z hlavy mě zrovna napadá jenom jeden :-D a to je timone.cz)


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
GPS-330R
Kompletní GPS přijímač se ziskovou anténou a komunikačním rozhraním USB.
od 1290 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007