. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Vláda jmenovala do Rady ČTÚ Jaromíra Nováka, kterého navrhl ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba

Vláda jmenovala do Rady ČTÚ Jaromíra Nováka, kterého navrhl ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba

Vláda a svém středečním jednání jmenovala Jaromíra Nováka, dosavadního ředitele sekce digitální ekonomiky Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), do rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ). Kabinet tak vyslovil souhlas s návrhem ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby, který Nováka nominoval.

Do ČTÚ tak v letošním roce přišel již druhý odborník na telekomunikace. Po Ondřeji Malém, novináři specializujícím se telekomunikace, technologie a IT, je to dosavadní ředitel sekce digitální ekonomiky MPO. Personálními změnami ve vedení regulátora se ministr Kuba snaží zlepšit stav domácího telekomunikačního trhu, stejně jako samotnou práci ČTÚ na trhu mobilního volání a dat, kde nebyl dostatečně aktivní.

"Jde nám o to, aby čeští zákazníci, občané, ale i malé a střední firmy neměli drahé služby a mohli volat a využívat datové služby levněji, než je tomu nyní," řekl ministr Kuba, který se nehodlá smířit s tím, že jsou ceny telekomunikačních služeb, které dopadají především na české domácnosti, živnostníky a menší firmy, v Česku stále mezi nejvyššími v Evropě, což vyplývá i z úřadem zveřejňovaných mezinárodních srovnání. Přitom Češi za ně nedostávají adekvátní protihodnotu. Ministr tak pokračuje v procesu personálních změn na ČTÚ, s jehož prací nebyl v minulosti spokojen, protože se úřad dostatečně nesnažil aktivně zasazovat o lacinější volání pro české spotřebitele.

"Děkuji panu ministrovi za důvěru,"konstatoval Novák po svém jmenování do Rady ČTÚ, který se chce maximálně zasadit, formálně i neformálně, aby všechny trhy, které patří do regulační kompetence ČTÚ (tedy zejména trhy volání, broadbandu i pošty) směřovaly k efektivní konkurenci. "Dalšími aktuálními tématy jsou ochrana spotřebitele a zvýšení investic do odvětví. To je jednou z hlavních podmínek zvýšení konkurenceschopnosti České republiky," poznamenal.


Obr. 1: Ing., Mgr. Jaromír Novák

Ing., Mgr. Jaromír Novák je absolvent Fakulty informačního managementu Univerzity Hradec Králové a Právnické fakulty Masarykovy univerzity. Ve státní správě začínal na v roce 2005 na Ministerstvu informatiky, kde se podílel na přípravě novel zákona o elektronických komunikacích. Oblasti telekomunikací se nepřestal věnovat ani na Ministerstvu průmyslu a obchodu, kam nastoupil v roce 2007. Kromě problematiky elektronických komunikací měl na starosti například oblast poštovních služeb.

Zdroj: MPOGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PSDR - SDR přijímač, modul
Modul digitálního (SDR) přijímače pro krátkovlnná pásma s výměnným krystalem. Dodáván s krystalem pro pásmo 80m (3,5 MHz)
Skladem od 529 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007