. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Jednoduchá komunikace mezi řídící jednotkou a inteligentním senzorem

Jednoduchá komunikace mezi řídící jednotkou a inteligentním senzorem

Vzhledem k široké škále v průmyslové automatizaci používaných komunikačních protokolů, byly často integrátoři postaveni před rozhodnutí té „správné" volby s rizikem dalekosáhlých důsledků.

Vzhledem k široké škále v průmyslové automatizaci používaných komunikačních protokolů, byly často integrátoři postaveni před rozhodnutí té „správné“ volby s rizikem dalekosáhlých důsledků. Z tohoto důvodu společnost Panasonic vyvinula řešení pro přenos dat mezi řídicími jednotkami a příslušnými senzory. Od té doby probíhala komunikace inteligentních senzorů prostřednictvím sériového nebo paralelního rozhraní, které bylo součástí senzoru. Zároveň však existovali jednoduché senzory s výstupy pouze logické 0 nebo 1, které komunikovali po různých jiných protokolech. To vše je však již minulostí a dnes je komunikace jednotná a jednoduchá.

Výhody:

  • Snadné sledování digitálních hodnot a stavů
  • Nastavení hodnot při provádění údržby
  • Až 16 senzorů může být připojeno k jedné komunikační jednotce
  • Konektor zjednoduší zapojení a upevnění
  • Senzory mohou být konfigurovány z centrální jednotky

Roku 2005 společnost Panasonic, v té době pod značkou SUNX, představila senzory řady FX-300. Byly to první senzory na světě, které disponovali funkcí Master-Slave prostřednictvím optického propojení. Každý senzor mohl sloužit jako Master nebo jako Slave. Díky tomuto propojení bylo možno kopírovat veškeré nastavení jako například prahovou hodnotu, dobu odezvy, spínací/rozpínací kontakt atd. z jednoho senzoru na další. To nejen ušetřilo čas, ale hlavně zvýšilo bezpečnost správného nastavení v systému s více senzory. Z tohoto důvodu byla tato komunikace implementována také do senzorů tlakových a laserových.
Tuto filozofii měli vývojáři na paměti při návrhu komunikačního modulu řady SCGUxx – jednotky, která zajistí propojení senzoru a síťového komunikačního protokolu. Pomocí PLC nebo PC tato komunikační jednotka zajišťuje nejen připojení vstupů (učení, přepínání databank) k digitálním vláknovým senzorům, ale dokáže také přijímat hodnotu rozsahu světla a verifikovat stav výstupu, což podstatně zvyšuje možnosti během spouštění a údržby.

Do série lze zapojit až 31 uzlů. To je ideální pro flexibilní manipulaci se senzory instalovanými v izolovaných lokacích a při použití většího počtu senzorů. Přestože RS485 je stále nejrozšířenější rozhraní, byly vyvinuty jednotky pro CC-Link, DeviceNet and EtherCAT a další jsou v přípravě.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů
Jednoduchá komunikace mezi řídící jednotkou a inteligentním senzoremGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB teploměr
Digitální USB teploměr s možností připojení externího čidla, funkcí termostatu se zasíláním e-mailu i přenosem dat na webový server.
Skladem od 500 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007