. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
ERÚ je připraven zvládnout nárůst žádostí o udělení licence pro fotovoltaické zdroje

ERÚ je připraven zvládnout nárůst žádostí o udělení licence pro fotovoltaické zdroje

Energetický regulační úřad očekává v závěru roku mimořádný nárůst žádostí o udělení licence pro výrobu elektřiny z nově připojených fotovoltaických zdrojů.

Již k 31. červenci 2012 mají provozovatelé distribučních soustav uzavřeno přes 10 000 smluv o připojení, v těchto případech lze tedy předpokládat podání žádosti o udělení licence. ERÚ přijal řadu opatření ke zvládnutí této očekávané mimořádné situace. Mezi nejdůležitější patří personální a technické posílení ERÚ, příprava pracovních míst, proškolení nových pracovníků a prodloužení pracovní doby podatelny ERÚ v Jihlavě.

Zatímco od začátku tohoto roku do 30. září 2012 bylo zpracováno 4653 žádostí, očekává ERÚ navýšení tohoto počtu o více jak dvojnásobek, tj. na přibližně 10 000 i více.

Pro bezproblémový průběh správního řízení při rozhodování o udělení licencí ERÚ doporučuje všem žadatelům, aby se dobře seznámili s požadavky na dokumenty a podklady, které je nezbytné k žádosti o licenci doložit. Tyto požadavky jsou uveřejněny na stránkách ERÚ http://www.eru.cz/diasread_article.php?articleId=222. ERÚ také doporučuje žadatelům, aby si prostudovali aktuality na webových stránkách, kde jsou zveřejněny důležité informace související s licenčním řízením.

ERÚ dále radí zasílat žádosti v písemné formě na adresu: ERÚ, Odbor Licencí, Masarykovo nám. 5, 586 01 Jihlava.

Žádosti doručené ERÚ budou vyřizovány v zákonných lhůtách. Pro zrychlení komunikace ERÚ doporučuje v žádosti uvést jméno kontaktní osoby, její telefonní číslo a emailovou adresu.

S ohledem na avizované navýšení počtu žádostí ERÚ současně uvádí, že u žádostí o udělení licence doručených po 30. listopadu 2012 nebude možné zaručit vydání rozhodnutí do konce roku 2012.

„Energetický regulační úřad je připraven vyřídit všechny oprávněné požadavky na udělení licence na výrobu elektřiny bez opakování zásadních chyb, ke kterým docházelo při udělování licencí v roce 2010,“ uvedla předsedkyně ERÚ Alena Vitásková.

Zdroj: ERUGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Elektronické časové relé
Programovatelné časové relé - TIMREL přináší univerzální použití v oblasti časového a sekvenčního spínání.
Skladem od 420 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007