. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Redukce spotřeby energie v kapacitních snímačích
12. listopadu 2012 - 9:00 | Pandatron | Redukce spotřeby energie v kapacitních snímačích   verze pro tisk

Redukce spotřeby energie v kapacitních snímačích

Kapacitní snímání je obecnou problematikou měření kapacity, nebo častěji měření změny kapacity, mezi dvěma a více elektrod.

Jako technika je často využívána k detekci přiblížení nebo dotyku, ale stejně tak dobře může být použita k k měření vlhkosti, množství kapaliny či dokonce zrychlení. Kapacitní snímání dnes podporuje velmi pestrou škálu aplikací a řešení, nalézající uplatnění v mnoha různých oblastech od průmyslu a automobilových či zdravotnických aplikací, až po spotřební systémy. Rovněž s tím, jak stále více a více aplikací využívá technologie touchpadu a dotykových displejů, jsme svědky rychlé expanze kapacitní technologie snímání pohybu v obvodech typu HMI - Human Machine Interface.

Ruku v ruce s rychlým nárůstem aplikace kapacitních snímačů vyvstává na povrch opět otázka environmentálních aspektů návrhu aplikace. Zatímco použití kapacitních snímačů jako náhrady mechanických přepínačů může vést k vyšší spolehlivosti a tím i vyšší životnosti výrobku, bývá tato výhoda vykoupena také zvýšenou spotřebu elektrické energie obvodů, nutných pro neustálé sledování senzorových vstupů.

Aplikační poznámka sdružení Energy micro přibližuje základní aplikace kapacitních snímačů, jejich funkci a výhody, které nabízejí ve srovnání s alternativním řešením. Dále se zaobírá obavami, týkajícími se spotřeby energie a možnostmi použití mikrokontrolérů s režimem ultra-nízké spotřeby energie, případně režimem hlubokého spánku, ovšem zachování schopnosti detekce a rychlé a spolehlivé reakce na stav čidel.

Více informací na: http://pandatron.cz/?news=papers&id=95&redukce_spotreby_energie_v_kapacitnich_snimacichGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007