. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
USB-I2S Audio Bridge Chip
13. prosince 2016 - 7:50 | Pandatron | USB-I2S Audio Bridge Chip | Komentářů: 0  

USB-I2S Audio Bridge Chip

USB-I2S Audio Bridge Chip společnosti Silicon Labs přináší jednoduché, plug-and-play použití při vývoji audio obvodů. CP2114 podporuje požití kodeků a DAC USB audio aplikacích.

Společnost Silicon Laboratories Inc. představila první USB-I2S konvertor, který pro svůj provoz nevyžaduje použití krystalu. Obvody CP2114 jsou navrženy tak, aby podporovaly širokou škálu kodeků a digitálně-analogových převodníků (DAC), používaných dnes ve většině USB audio aplikacích. Cílem je samozřejmě zjednodušení procesu přenosu zvukových dat z USB portu na sériové rozhraní I2S bez (obvykle) časově náročného vývoje zdrojového kódu a možností zkrácení doby uvedení nového produktu na trh. Obvody CP2114 jsou určeny pro návrh USB audio příslušenství, jako jsou reproduktory, sluchátka, hudební skříně, point-of-prodejní terminály, navigační systémy a VoIP systémy.


Obr. 1: Silicon Labs USB-I2S Audio Bridge Chip přináší plug-and-play konstrukci zvukových zařízení

Vývoj zařízení s USB rozhraním vyžaduje často značnou odbornost, nemalé úsilí a obvykle i náklady, související s implementací. V případě USB-I2S audio převodníků je navíc situace o to komplikovanější, neboť se jedná o přenos zvuku, který vyžaduje propracovanou synchronizaci, která bývá obvykle zdrojem dalších komplikací. Právě pro zjednodušení vývoje takových zařízení jsou určeny obvody Silicon Labs CP2114, které poskytují vysoce integrované, plug-and-play řešení pro streamování audia mezi USB portem a I2S obvodem.

Uvnitř obvodů CP2114 je integrované rychlé USB 2.0 full-speed rozhraní, USB PHY, „bezkrystalový“ oscilátor, jednou programovatelná paměť typu ROM, a dále pak rozhraní UART, IIC a I2S. Použitím nových technologiím, jako je především aktivní synchronizace s USB rozhraní, bylo tedy možné zcela eliminovat krystal a další související prvky, které jinak zvyšují složitost aplikací a samozřejmě i jejich výrobní cenu. Obvody CP2114 rovněž nevyžadují použití žádné externí vyrovnávací paměti s kodekem nebo DAC, čímž rovněž dále výrobní cenu snižují.


Obr. 2: Vnitřní blokové schéma CP2114

V základní sestavě CP2114 podporují většinu běžných audio DAC převodníků a kodeků z produkce společností Wolfson Microelectronics, Cirrus Logic a Texas Instruments, což zákazníkům přináší možnost použití právě jejich preferovaných audio chipsetů. Pro zájemce je rovněž u společnosti Silicon Labs k dispozici vývojová sada, která je předem osazena několika populárními DAC a kodeky.


Obr. 3: Vývojová sada Silicon Labs CP2114EK

Obvody CP2114 využívají standardní USB audio třídu (HID), která je dnes nativně podporována naprostou většinou operačních systémů. Kompatibilita USB audio class eliminuje nutnost vývoje a posléze instalace vlastních USB ovladačů. Další výhodou je rovněž možnost programování přímo z hostitelského PC, což vývojářům dává možnost konfigurace až u zákazníka, případně jednoduché upgrady přímo v terénu.

„Jako přední dodavatel obvodů s USB rozhraním, máme za cíl nabízet snadno aplikovatelné a cenově dostupné řešení pro embedded aplikace našich zákazníků,“ řekl Mike Salas, viceprezident a generální ředitel Silicon Labs. „Obvody Silicon Labs CP2114 jsou dnes nejvíce developer-friendly USB-I2S audio převodníky dostupné na trhu, které pomáhají výrazně zjednodušit návrh klasických USB audio aplikací.“


Obr. 4: Základní schéma zapojení CP2114

Cena a dostupnost:
V současné době jsou obvody CP2114 - USB-I2S Audio převodníky dostupné jak v podobě vzorků, tak i v produkčních objemech. Obvody jsou dostupné v provedení QFN s rozměry 5 x 5 mm, tedy přímo optimalizované pro prostorově omezené, přenosné audio aplikace a to v ceně od 1,13 USD při 10 000 kusech.

Vývojová sada CP2114EK, dostupná v ceně 49 USD, umožňuje vývojářům seznámení se s obvody i vývoje a ladění schých USB-I2S aplikací přes GPIO, UART a IIC periferní rozhraní. Rovněž jsou s obvody CP2114 v ceně 82 USD dostupné i další vývojové sady, které jsou optimalizované pro použití populárních USB audio kodeků a DAC převodníků.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

Silicon Labs USB-to-I2S Audio Bridge Chip Brings Plug-and-Play Simplicity to Audio Design
CP2114 Silicon Labs and Texas Instruments Evaluation Kit
USB to I2S Digital Audio Bridge
USB Bridge Solutions Guide
USB Audio SimplifiedGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB I/O modul s MCP2200
Malý modul USB I/O a UART s obvodem Microchip MCP2200
Skladem od 243 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007