. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Světlo bez konce s LED OSRAM Duris E3 a E5
16. listopadu 2012 - 8:00 | Pandatron | Světlo bez konce s LED OSRAM Duris E3 a E5 | Komentářů: 0  

Světlo bez konce s LED OSRAM Duris E3 a E5

Doslova nekonečně dlouhé pásy lineárního světla se dají vytvářet z LED řady Duris E3 a E5. Díky širokoúhlému paprsku a velmi rovnoměrné distribuci světla jsou tyto LED velmi snadno aplikovatelné.

Příjemné osvětlení vnitřních prostor obvykle dosáhneme "měkkým" rozptýleným světlem, kdy je objekt osvětlen z různých úhlů a proto nevznikají ostré stíny. To je ve vnitřních prostorách poměrně snadno realizovatelné použitím více zdrojů světla a také díky odrazům světla - např. od stěn. Pravděpodobně největší vliv na rovnoměrné osvětlení má však velikost plochy, která vyzařuje světlo. Požadovanou velkou plochu dosáhneme použitím reflektoru (ve spojení s vysoce výkonnými LED) nebo snadněji použitím většího počtu méně výkonných LED.

Základní vlastnosti a výhody:

  • Snadno aplikovatelné SMD LED pro osvětlení (SSL)
  • Široký vyzařovací úhel (110-120°) pro homogenní distribuci světla
  • Vysoká účinnost, typ. 110 lm/W/5000K
  • Vysoké CRI (typ. 72 - 85)
  • Stabilní svítivost během životnosti
  • Zvláště vhodné i do náhrad za konvenční světelné zdroje
  • Kompaktní rozměry 3x1,4 mm (E3) a 5,6 x 3,0 mm (E5)
  • Cenově efektivní PLCC pouzdro

To je přesně případ Duris E3 a Duris E5. Díky svému kompaktnímu SMD pouzdru se dají libovolně použít na DPS prakticky jakýchkoliv tvarů. Malé rozměry obou LED současně umožňují těsné umístění LED vedle sebe. LED OSRAM Duris E3 a Duris E5 se vyznačují velmi rovnoměrnou vyzařovací charakteristikou v širokém úhlu (120°) a vysokou účinností až 110lm/W. Výsledkem je homogenní světlo bez viditelných bodů. Proto se LED Duris hodí i ke konstrukci náhrad za konvenční fluorescenční trubice (T5 a T8) a žárovky. Duris E3 i E5 mají velmi podobné optické parametry, hlavní rozdíl je v maximálním proudu 30mA / E3 versus 180mA / E5.

Je dobré si uvědomit, že maximální proud LED nemá nic společného s účinností, tj. že i nízkovýkonové LED mají vysokou účinnost (lm/W). Proto přibližně stejně účinný zdroj světla může být vytvořen z jedné LED OSRAM OSLON Square, ale i např. z padesáti Duris E3 nebo osmi Duris E5.

Výhodou výkonných LED je snadné dosažení vysokého světelného výkonu z malé plochy (bodová světla) a snadná aplikace optiky. Na druhé straně méně výkonné LED jsou obvykle snadněji použitelné, není třeba žádná optika a často ani přídavný chladič, protože je výkon rozptýlen na větší ploše a už samotná DPS často dokáže odvést a rozptýlit vznikající teplo, proto je použití Duris E3 a E5 velmi jednoduché a prakticky ihned po zapájení LED na DPS získáváme funkční zdroj rovnoměrného světla.

Další informace Vám poskytne přehled série Duris E a LED řešení OSRAM. V případě zájmu o jakékoliv LED diody OSRAM, prosím kontaktujte společnost SOS electronic.

Získejte vzorek Duris E3 nebo E5 zdarma!

Napište nám, v jaké aplikaci byste chtěli tyto nové SMD LED použít. Máme pro Vás připraveny vzorky Duris E3 i E5.
Ozvěte se nám na adrese marketing@soselectronic.com.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Domovská stránka firmy SOS electronic

Světlo bez konce s LED OSRAM Duris E3 a E5
Přehled série Duris E
LED řešení OSRAMGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232S - Převodník USB/RS232
Převodník USB / RS232 s obvody FTDI a plným sériovým portem RS232 Full.
Skladem od 395 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007