. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Ministr Kuba podpoří výstavbu jaderné elektrárny Dukovany

Ministr Kuba podpoří výstavbu pátého bloku jaderné elektrárny Dukovany do roku 2035

Po schválení Státní energetické koncepce bude vytvořena v polovině roku 2013 pracovní skupina, která začne s přípravou a stanovením harmonogramu výstavby 5. bloku elektrárny.

Po schválení Státní energetické koncepce bude vytvořena v polovině roku 2013 pracovní skupina, která začne s přípravou a stanovením harmonogramu výstavby 5. bloku elektrárny.


Obr. 1: Ministr Kuba podpoří výstavbu pátého bloku jaderné elektrárny Dukovany do roku 2035

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba navštívil v úterý jadernou elektrárnu Dukovany. Z výsledků jednání vyplynula podpora výstavby 5. bloku do roku 2035. Po schválení státní energetické koncepce bude vytvořena v polovině roku 2013 pracovní skupina, která začne s přípravou a stanovením harmonogramu výstavby 5. bloku dukovanské elektrárny.

„Výstavbě pátého bloku budou předcházet různé schvalovací procesy, například posouzení dopadů na životní prostředí. Příprava na ni by tedy musela probíhat tak od roku 2023. Počítejme, že samotná realizace výstavby by probíhala pět let, takže aby byl splněn rok dostavby 2035, muselo by se s výstavbou začít v roce 2030,“ prohlásil ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.


Obr. 2: Ministr Kuba v jaderné elektrárně Dukovany

„Jsem velmi rád, že ministr Kuba garantoval, že udělá vše pro to, aby rok 2035 byl rokem spuštění pátého bloku elektrárny. Od příštího roku budou stanoveny kroky, které povedou k výstavbě. Také jsme hovořili o možnosti umístění reaktoru Allegra na Dukovansku. Ministr není proti této lokalitě a přislíbil pomoc při jednání,“ sdělil senátor Vítězslav Jonáš, který dlouhodobě řeší další budoucnost a fungování jaderné elektrárny Dukovany a je zároveň předseda Energetického Třebíčska.

Jednání s ministrem Martinem Kubou a senátorem Vítězslavem Jonášem se zúčastnil také ředitel obou jaderných elektráren Miloš Štěpanovský, předseda Energoregionu Vladimír Měrka a starostové přilehlých obcí.

Zdroj: MPOGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 21. 11. 2012 v 17:40 zaslal host
Kuba to podpoří ze svého nebo ze státního?
Ze svého to podporovat asi nebude:-) Já jen nežvaním, ale skutečně podporuji a ze svého. Každý rok rozdělím 1000Kč a pošlu je organizacím které se snaží těmto tunelnesmyslům zabránit. Asi jim budu muset přidat, ale pokud se podaří tyto tunely zastavit, tak nás to všechny bude stát méně a vyplatí se to.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB čtečka RFID
Modul pro čtení bezkontaktních identifikátorů RFID na frekvenci 125 kHz s USB výstupem.
Skladem od 790 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007