. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Autentizační SHA-256 koprocesor
11. prosince 2012 - 8:01 | Pandatron | Autentizační SHA-256 koprocesor | Komentářů: 0  

Autentizační SHA-256 koprocesor

Představení autentizačních koprocesorů a zabezpečených 1-Wire pamětí s algoritmem SHA-256 a ochranou před fyzickým útokem na čip.

Společnost Maxim Integrated Products představila prvního zástupce nové čipové sady, která má za úkol zajistit nejvyšší úroveň bezpečnosti při autentizaci externích periferií. Obvody DS2465 jsou součástí bezpečnostních produktů DeepCover Maxim™ s integrovaným rozhraním typu 1-Wire® a podporou autentizačních obvodů DS28E15/DS28E22/DS28E25. Cílem je zajištění ochrany produktu pomocí licenčních periferií a OEM řešení. Mezi takové aplikace lze zařadit celou řadu spotřebních, lékařských, průmyslových a komunikačních systémů, které mohou z uvedeného potenciálu okamžitě těžit.

Autentizační koprocesor zajistí ověření, zda používané periferie jsou skutečně originální a splňují dané výkonnostní a kvalitativní normy. K tomuto účelu používají koprocesory DS2465 některé z 1-Wire zabezpečených autentizátorů, umožňujících rychlou identifikaci nelicencovaných a neschválených periferií.

Jedním z příkladů aplikace mohou být lékařské systémy pro monitorování pacienta, které používají vyměnitelné senzory a periferie. Díky uvedenému bezpečnostnímu DeepCover chipsetu může zdravotnický prostředek ověřit, zda jsou přiložené lékařské senzory platné a schválené výrobcem daného zařízení, a tím jsou schopny zajistit požadovaný výkon a bezpečnostní požadavky dané aplikace.


Obr. 1: Typické schéma uspořádání

Základní výhody:

  • Dostatečné zabezpečení: DS2465 zajišťuje SHA-256 šifrování k provozu zařízení typu slave, které poskytuje SHA-256 ověření bezpečnosti. Integrované 1-Wire master rozhraní komunikuje s 1-Wire slave obvody.
  • Flexibilita návrhu: Podpora obvodů DS28E15/DS28E22/DS28E25 usnadňují implementaci zařízení do systému buď s integrovaným 1-Wire IO na DS2465 nebo jedním volným GPIO pinem z řídicího mikrokontroléru či FPGA.
  • Komplexní fyzická ochrana: Obvody jsou odolné proti nejčastějším bezpečnostním útokům na čip.
  • Minimalistické řešení zjednodušuje implementaci a snižuje náklady: 1-Wire rozhraní vyžaduje pouze jediný volný pin.

„Řada zákazníků vyžaduje realizaci bezpečné autentizace,“ uvedl Scott Jones, výkonný ředitel společnosti Maxim Integrated. „V dnešních aplikacích však nestačí pouze implementace kryptografické jednotky, ale je nutné zajistit ochranu před útoky a fyzickými zásahy do čipu ve snaze získat bezpečnostní klíče a uchovávaná data. Společnost Maxim se rozhodla zajistit ochranu citlivých informací silnou kryptografickou jednotkou a state-of-the-art ochrany před útokem.“

„Společnost Maxim jde dlouhodobě cestou zdokonalování ochrany čipů bezpečnostních a ověřováních produktů,“ řekl Christopher Tarnovsky, viceprezident polovodičových bezpečnostních služeb na io active a zakladatel Flylogic, IO Active společnosti. „Tyto nejnovější DeepCover SHA -256 obvody ukazují, že společnost Maxim skutečně chrání zákaznické aplikace před útoky.“


Obr. 1: Vnitřní schéma zapojení

Dostupnost a cena:
Obvody DS2465, stejně jako obvody DS28E15/DS28E22/DS28E25 jsou určeny pro provozní teplotní rozsah od -40 °C do +85 °C. V současné době jsou dostupná vzorková množství. Pro více informací a stanovení ceny kontaktujte prosím výrobce.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů

DS2465 - DeepCover Secure Authenticator with SHA-256 Coprocessor and 1-Wire Master Function
DS28E15 - DeepCover Secure Authenticator with 1-Wire SHA-256 and 512-Bit User EEPROM
Data Sheet DS2465GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Anténa 2J020 - 900/1800/2400MHz
Anténa 900/1800/2400MHz, přímá s konektorem SMA.
Skladem od 83 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007