. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nezaměstnaní v Benešově najdou uplatnění v elektrotechnice

Nezaměstnaní v Benešově najdou uplatnění v elektrotechnice

Benešov bude mít díky nové odborné učebně v Integrované střední škole technické dostatek kvalifikovaných elektrotechniků.

Benešov bude mít díky nové odborné učebně v Integrované střední škole technické dostatek kvalifikovaných elektrotechniků. Moderní učebna slaboproudých domovních a průmyslových instalací a diagnostiky poslouží nejen k výuce místních studentů, ale také k rekvalifikačním kurzům pro nezaměstnané. Posluchárnu, na jejíž vybavení přispěla Nadace ČEZ částkou 200 tisíc korun, využijí také elektrofirmy z okolí při školení svých zaměstnanců.

Studenti a účastníci školicích kurzů budou pracovat s nejmodernějšími elektrotechnickými komponenty a prvky a vzdělají se v měření a diagnostikování jejich vlastností. V oboru současných domovních a průmyslových slaboproudých instalací se naučí sestavovat a programovat složitá zapojení a celky. „Učebna vhodně doplní teoretické i praktické vyučování v odborných předmětech a významně přispěje k pochopení zdánlivě složité problematiky,“ uvádí Jana Fialová, ředitelka ISŠT Benešov.

V učebně přibyly také měřicí a diagnostické přístroje a počítače pro nastavování, programování a simulaci praktických učebních úloh. Žáci od nižších až po nejvyšší ročníky budou od ledna sestavovat praktická funkční zapojení, měřit, diagnostikovat a také vyhledávat poruchy. „Význam posluchárny pro budoucí praxi našich studentů je zřejmý. Zájem okolních firem a místního úřadu práce, aby ji mohli využívat pro své zaměstnance a rekvalifikanty, je toho důkazem,“ doplňuje Jana Fialová.

Grantové řízení Oranžová učebna vyhlásila Nadace ČEZ poprvé v roce 2010, do dnešního dne podpořila 53 Oranžových učeben po celé České republice. Jejich cílem je zkvalitňovat výuku technických a přírodovědných předmětů na základních, středních a vyšších odborných školách. „Vedle kvalitnější výuky chceme studentům poskytnout také přípravu na jejich budoucí pracovní uplatnění. Každý zaměstnavatel dnes žádá praxi a tak není nic jednoduššího, než na ní začít pracovat už při studiu,“ říká Ondřej Šuch, manažer Nadace ČEZ.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002 s cílem zastřešit svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje prostřednictvím grantových řízení různé veřejně prospěšné aktivity zaměřené na děti a mládež, sociální oblast, kulturu, sport, vzdělávání, infrastrukturu a ekologii. Díky objemu rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Odkazy & Download:
Domovská stránka skupiny ČEZ
Studenti brněnské SPS elektrotechnické dostali nové vybavení laboratoře
Nezaměstnaní v Benešově najdou uplatnění v elektrotechniceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PSDR - SDR přijímač, modul
Modul digitálního (SDR) přijímače pro krátkovlnná pásma s výměnným krystalem. Dodáván s krystalem pro pásmo 80m (3,5 MHz)
Skladem od 529 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007