. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Návrh DC/DC konvertoru s vysokou účinností
22. srpna 2016 - 8:00 | Pandatron | Návrh DC/DC konvertoru s vysokou účinností | Komentářů: 0  

Návrh DC/DC konvertoru s vysokou účinností

Jak navrhnout DC/DC konvertor s vysokou účinností? Řešením může být použití PWM kontroléru Maxim DS1875.

Obvody DS1875 představují pulzně-šířkově modulované (PWM) regulátory, určené pro použití k řízení DC/DC převodníků. Jednou z aplikací DC/DC převodníku pak může být kupříkladu generování vysokého napětí pro lavinové fotodiody (APD). Aplikační poznámka AN4332 společnosti Maxim přibližuje konstrukci zvyšujícího konvertoru s obvodem DS1875. Součástí je rovněž výběr vhodné indukčnosti, spínací frekvence a dalších prvků systému, které mají vliv na vysokou účinnost měniče. V závěru aplikační poznámky jsou pak prezentovány i prakticky změřené parametry.


Obr. 1: Vnitřní blokové schéma obvodu DS1875

Úvod do problematiky
Obvody DS1875 obsahují generátor pulzně-šířkové modulace (PWM), který může být snadno použit k řízení DC/DC převodníků. Zmíněnou typickou aplikací zvyšujícího měniče s PWM regulátorem je obvod pro získávání napětí lavinovou fotodiodu (APD). PWM regulátor v DS1875 je schopen pracovat jak v kontinuální, tak i diskontinuálním režimu vedení. Pokud tedy potřebujeme generování vysokého napětí potřebného pro APD, musí DC/DC měnič pracovat v diskontinuálním režimu. Typické uspořádání zvyšujícího konvertoru s PWM regulátorem DS1875 je uvedeno na obr. 1.


Obr. 2: Zjednodušené schéma zapojení zvyšujícího DC/DC konvertoru s PWM regulátorem DS1875

Všimněte si, že hodnoty RC členu R1 a C3 byly v této aplikační poznámce stanoveny na hodnotu 0. Pro více informací o výběru vhodných součástek tohoto filtru doporučujeme prostudovat datový list obvodu DS1875.

Provoz zvyšujícího měniče
Obvody DS1875 poskytují PWM signál na svém pinu SW, který se také používá pro řízení uvedeného DC/DC převodníku. Během každé periody pinu SW, projde převodník fází ekumulací i propuštění náboje. Na obr. 2 je uveden průběh napětí a proudu indukčností během obou fází nabíjení i vybíjení.


Obr. 3: Průběh napětí a proudu na indukčnosti během jednotlivých fází DC/DC převodníku

Uvedená aplikační poznámka popisuje provoz zvyšujícího DC/DC měniče s obvody DS1875 společnosti Maxim. Kromě jiného se zaměřuje také na výběr vhodné indukčnosti, spínací frekvence a dalších komponent, které mohou zlepšit celkovou účinnost převodníku.

Více informací naleznete v aplikační poznámce How to Design an Efficient DC-DC Converter Using the DS1875 PWM Controller.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů

How to Design an Efficient DC-DC Converter Using the DS1875 PWM Controller
DS1875 - PON Triplexer and SFP Controller
Data Sheet DS1875GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
ID-12 - čtečka RFID
Modul čtečky bezkontaktní identifikace - RFID tagů s integrovanou anténou a dosahem 12 cm.
Skladem od 670 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007