. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Samsung představuje paměti DDR4
17. ledna 2013 - 8:00 | Pandatron | Samsung představuje paměti DDR4 | Komentářů: 0  

Samsung představuje paměti DDR4

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. oznámila vzorkovou dostupnost prvních 16 GB Double Data Rate-4 (DDR4) paměťových modulů RDIMM.

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. oznámila vzorkovou dostupnost prvních 16 GB Double Data Rate-4 (DDR4) paměťových modulů RDIMM, určených pro použití v systémech podnikových serverů.

Vzorky prvních pamětí Samsung DDR4 s 30 nm výrobní technologií byly představeny v červnu. Jednalo se tehdy o paměťové moduly s kapacitou 8 a 16 GB a pro jejich výrobu byla použita technologie známá rovněž z výroby procesorů a řadičů. Nyní se k nim přidává i 16 GB varianta, určená pro náročnější aplikace. Podle slov výrobce moduly přinášejí doposud nejvyšší hustotu a výkon ve své třídě pamětí, určených pro výkonné systémů. Jen pro zajímavost, vůbec první paměti s 30 nm technologií představila společnost Samsung již v prosinci 2010 a to konkrétně 2 GB DDR4 moduly.

Využitím nové technologie pro výrobu paměťových čipů se moduly DDR4 mohou pochlubit nejvyšším výkonem ve své třídě a jsou tak plně k dispozici pro nové počítačové systémy, které v příštím roce dosáhnou až dvojnásobné přenosové rychlosti ve srovnání se současnými 1600 Mb/s u modulů DDR3.

Rovněž z pohledu energetické náročnosti představují nové paměti průlom, neboť díky použití velmi nízkého napětí – pouhých 1,2 V nové paměti spotřebují přibližně o 40 procent méně energie, ve srovnání se svými předchůdci modulů DDR3 s provozním napětím 1,35V.

Samsung bude dále pokračovat v práci na dokončení JEDEC (Joint Electron Device Engineering Council) normalizace DDR4 technologie a specifikace produktů.

Společnost dále uvedla, že bude úzce spolupracovat se svými zákazníky, včetně serverových OEM, výrobců CPU a samozřejmě i řadičů, ve snaze rozšířit trh o nové high-density DDR4 moduly. Spuštění sériové výroby je v plánu nejpozději v příštím roce.

Rovněž společnost oznámila, že již nyní pracuje na vývoji DDR4 pamětí s 20 nm technologií a kapacitou až 32 GB. Podle odhadů by první vzorky mohly být dostupné již v příštím.

Zdroj: Samsung Demonstrates DDR4 Memory Modules, DDR4 RoadmapGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
AS433 AUREL
Anténa vertikální 433.92MHz, 50 ohmů, max. 50W, s koaxiálním kablíkem
od 189 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007